خرید اینترنتی بال ولو گازی با قیمت مناسب و کیفیت عالی در این سایت امکان پذیر است. برای آشنایی بیشتر با این دستگاه و کاربرد های آن مقاله زیر را به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم.

خرید بال ولو

بال ولو چیست

بال ولو گازی یا شیر توپی وسیله ای برای کنترل جریان عبوری است. این وسیله از دسته شیر های ربع گرد است. شیر توپی به شیر دسته گازی نیز معروف است. این شیر حاوی یک توپی توخالی است که در میان آن یک سوراخ تعبیه شده است. با چرخش نود درجه ای توپی مسیر جریان گاز باز یا بسته میشود.

زمانی که حفره یا سوراخ توپی تو خالی در راستای دریچه ورودی شیر قرار بگیرد مسیر جریان باز شده و جریان روان میشود. اما اگر دسته شیر به اندازه نود درجه چرخش پیدا کند مسیر جریان نیز بسته میشود. یکی از مزیت هایی که شیر های توپی دارند این است که باز یا بسته بودن آنها را میتوان با چشم تشخیص داد. شیر توپی هم برای سیال مایع به کار میرود هم سیال گازی. پس همیشه نمیتوان به آن شیر گازی گفت.

به شیر توپی گازی اصطلاا شیر دسته گازی نیز گفته میشود. این شیر بعد از کنتور در خروجی آن قرار دارد. بال ولو معادل انگلیسی شیر توپی است که در صنعت بسیار از این نام استفاده میشود. شیر های توپی دسته بندی متنوعی دارند. این دسته بندی بر اساس نوع متریال به کار برده شده در شیر، نوع سیال، فشار کاری و غیره انجام میشود.

نوعی شیر توپی به نام شیر توپی برنجی وجود دارد. این نوع شیر همانطور که از نامش پیداست از برنج ساخته شده است. شیر توپی برنجی در محیط های گرمایشی، برای تهویه مطبوع محیط های بهداشتی لوله های نفت، گازوییل و بنزین و برای بخار اشباع استفاده میشود.

خرید بال ولو

قیمت شیر های توپی

معروف ترین شیر های توپی برنجی متعلق به یک برند ایتالیایی میباشند. نوعی دیگر از شیر های توپی به نام شیر توپی استیل و شیر توپی استلنس استیل وجود دارد. این دو نوع شیر توپی اغلب استفاده صنعتی دارند و تفاوت های اساسی آنها در نوع متریال به کار رفته در آنهاست.

شیر های توپی کربن استیل به چند دسته تقسیم میشوند: شیر توپی فلنجدار، شیر توپی رزوه ای و شیر توپی جوشی . یکی از شاخص ترین ویژگی شیر های توپی کربن استیل دمای کاری انهاست.

شیر های توپی استلنس استیل در سیستم هایی که سیال آنها دارای خورندگی بالاست کاربرد دارند. این شیر ها در گستره دمایی بالایی قابلیت کارکردن دارند.

نوعی دیگر از شیر های توپی در بازار وجود دارد که به آن ها شیر توپی یو پی وی سی گفته میشود. این نوع شیر توپی مزایایی نسبت به سایر انواع شیر توپی دارد. این شیر توپی در محیط های اسیدی و قلیایی استفاده میشود.

شیر های توپی یا بال ولو ها را بر اساس نوع اتصال نیز میتوان دسته بندی کرد. این شیر ها بر اساس نوع طراحی میتوانند اتصالات متنوعی داشته باشند. شیر های توپی حتی بعد از گذشت چندین دوره کاری باز هم قابلیت استفاده دارند زیرا بسیار مقاوم هستند.

خرید بال ولو

خرید اینترنتی بال ولو گازی

شیر های توپی نسبت به سایر شیر ها دارای قیمت پایین تر و دوام بالاتری هستند. این شیر ها بهره وری بالایی دارند و عمر زیادی میکنند. شیر های توپی یا بال ولو ها آب بندی بالا دارند. بدنه شیر های گازی در برابر ذرات موجود در سیالات مقاوم است.

قطعات شیر های توپی یکپارچه میباشند و به روانکاری نیازی ندارند. نصب و بهره برداری از این شیر ها اسان است. این شیر ها برای باز و بسته کردن به گشتاور پایینی نیاز دارند.

برای سفارش شیر های توپی یا بال ولو های گازی میتوانید با مدیر فروش این سایت در ارتباط باشید.