مرکز پترونامور، شرکت فروش شیر توپی یا بال ولو ها میباشد. برای آشنایی بیشتر با این محصول و کاربرد های آن در صنایع مختلف و همچنین برای اطلاع از نحوه سفارش این محصول مقاله زیر را مطالعه نمایید.

خرید شیر توپی

شرکت فروش شیر توپی

شیر توپی یکی از مهم ترین انواع شیر آلات صنعتی است. شیر توپی با نام بال ولو گازی نیز در بازار شیر آلات صنعتی معروف است. شیر توپی یا بال ولو گازی یکی از پرکاربرد ترین شیر های گازی در صنعت پتروشیمی است. شیر های توپی با حرکت چرخشی نود درجه یا ربع گرد باز یا بسته میشوند. شیر های توپی تنها برای باز و بستن جریان سیال به کار برده میشوند. شیر های توپی یا بال ولو ها قابلیت تعدیل و یا تنظیم جریان سیال را ندارند. شیر های توپی تنها برای عبور سیال گازی طراحی شده اند. بال ولو ها یا شیر های توپی برای عبور جریان سیالات مایع یا جامد طراحی نشده اند. زیرا ممکن است رسوبات جامد یا مایع در بدنه شیر توپی باعث اختلال در عملکرد شیر توپی میشود.

مرکز پترونامور، مرکز فروش شیر توپی با کیفیت میباشد، برای سفارش محصول با مدیر فروش در تماس باشید.

تمیز کردن محیط داخلی شیر های توپی به جز شیر های توپی ورودی بالا ممکن است کمی دشوار باشد. شیر های توپی از نظر نوع دسترسی به بخش توپی درونشان به دو دسته ی شیر های توپی ورودی بالا و شیر های توپی ورودی جانبی تقسیم میشوند. در شیر های توپی یا بال ولوهای ورودی جانبی دسترسی به توپی شیر از قسمت جانبی امکان پذیر است و در شیر های ورودی بالایی از قسمت بالا. باز بودن یا نیمه باز بودن یا بسته بودن شیر های توپی را میتوان با بررسی وضعیت اهرم آنها مورد بررسی قرار داد. اگر اهرم عمود بر لوله باشد، شیر توپی بسته است و اگر اهرم شیر، هم تراز با خط لوله باشد شیر باز است و جریان سیال عبور میکند. اگر اهرم بال ولو گازی در هر حالتی غیر از این دو حالت باشد، شیر توپی در حالت نیمه باز یا تعدیل است. اگر شیر توپی به مدت طولانی در حالت نیمه باز قرار بگیرد خراب میشود و آسیب میبیند.

خرید بال ولو

خرید بال ولو گازی

درون شیر های توپی یک قسمت به نام توپی وجود دارد. این توپی دارای یک مجرا است. اگر مجرای توپی هم تراز با دو انتهای لوله باشد، شیر توپی باز است و اگر مجرای توپی عمود بر دو انتهای لوله باشد، مسیر جریان در شیر توپی بسته است. شیر توپی یا بال ولو، شیر کروی یا گلوب ولو و شیر دروازه ای یا گیت ولو هر سه در دسته ی شیر های گازی هستند اما از نظر عملکرد با یکدیگر متفاوت میباشند. شیر توپی برای باز و بسته کردن جریان سیال، از یک توپی استفاده میکند در حالی که در شیر دروازه ای برای باز و بسته کردن جریان سیال از یک دیسک که بر روی سیت قرار گرفته است استفاده میشود. شیر توپی یا بال ولو و شیر دروازه ای یا گیت ولو از نظر تراکم و طراحی و فشردگی با هم تفاوت دارند.

برای خرید بال ولو گازی از مرکز پترونامور با مدیر فروش در تماس باشید.

شیر های گلوب علاوه بر توانایی در قطع و وصل جریان سیال، دارای قابلیت تنظیم و تعدیل جریان نیز هستند. اما شیر های توپی تنها به قطع و وصل جریان محدود هستند. شیر توپی فلوتینگ و شیر توپی ترونیون دو نوع شیر توپی هستند. در شیر توپی فلوتینگ توپی در یک مایع معلق است. طراحی شیر های فلوتینگ سبک و اقتصادی است. شیر ها فلوتینگ امکان باز و بسته شدن جریان را به صورت دو طرفه محیا میکنند.