مرکز تخصصی پترونامور، شرکت فروش شیر توپی یا بال ولو گازی با ضمانت قیمت و کیفیت میباشد. برای آشنایی بیشتر با شیر توپی و کاربرد آن در صنایع مختلف همچنین اطلاع از نحوه سفارش و تهیه این محصول با مقاله زیر همراه باشید.

خرید شیر توپی

قیمت خرید شیر توپی

شیر توپی در بازار خرید و فروش شیر آلات صنعتی با نام بال ولو نیز شناخته میشود. شیر توپی یکی از پرکاربرد ترین و مهم ترین شیر آلات صنعتی است که در صنایع مختلف از جمله صنعت پتروشیمی کاربرد دارد. این شیر برای قطع و وصل جریان سیال در خط لوله کاربرد دارد و به همین منظور طراحی شده است. یکی از مزیت هایی که شیر های توپی نسبت به سایر شیرآلات صنعتی دارند، باز و بسته شدن جریان سیال با یک حرکت چرخشی ربع گرد یا نود درجه ی دسته ی شیر توپی است. شیر های توپی از نظر ساختار بسیار محکم و مقاومشان بدون نیاز به نیروی گشتاوری بالا قابل اطمینان هستند. شیر های توپی بر خلاف شیر های دروازه ای دارای یک طراحی و ساختار کم حجم و متراکم هستند. شیر های توپی یا بال ولو ها دارای قابلیت تنظیم یا تعدیل و کنترل جریان نیستند. شیر های توپی تنها برای قطع و وصل جریان سیالات طراحی شده و به کار میروند. از شیر های توپی یا بال ولو ها نمیتوان برای عبور جریان سیالات مایع یا جامد استفاده کرد زیرا ممکن است در بدنه داخلی شیر رسوب کرده و باعث اختلال در عملکرد شیر توپی شود.

تمیز کردن محیط داخلی اغلب شیر های توپی به جز شیر های توپی ورودی بالا ممکن است مشکل باشد. شیر های توپی از نظر امکان دسترسی به قسمت توپی شان به دو دسته شیر های توپی ورودی بالا و شیر های توپی ورودی جانبی تقسیم میشوند. در شیر های توپی ورودی بالا دسترسی به توپی شیر از قسمت بالایی بدنه شیر امکان پذیر است و در شیر های ورودی جانبی از قسمت کناری بدنه.

برای اطلاع از قیمت شیر توپی و خرید این محصول با مدیر فروش مرکز پترونامور در تماس باشید.

خرید شیر توپی

فروش شیر توپی گازی

بسته بودن، باز بودن یا نیمه باز بودن شیر های توپی یا بال ولو ها را میتوان با بررسی وضعیت اهرم شیر تشخیص داد. زمانی که اهرم با لوله همتراز است، شیر باز میباشد. زمانی که اهرم بر لوله عمود باشد، شیر توپی بسته است. اگر اهرم در هر وضعیت دیگری غیر از این دو حالت قرار گیرد، شیر در حالت نیمه باز است. شیر های توپی یا بال ولو ها در قسمت داخلی خود بخشی به نام توپی دارند. این توپی دارای یک مجرا است. زمانی که مجرای توپی عمود بر دو انتهای لوله باشد، شیر بسته است و زمانی که این مجرا هم تراز با دو انتهای لوله باشد، شیر توپی باز است.

شیر توپی یا بال ولو، شیر دروازه ای یا گیت ولو و شیر کروی یا گلوب ولو هر سه در دسته ی شیر های گازی در صنعت کاربرد دارد اما این سه نوع شیر گازی از نظر عملکرد با یکدیگر تفاوت هایی دارند که در ادامه به بیان این تفاوت ها میپردازیم. تفاوت میان شیر توپی با شیر دروازه ای نوع عملکرد این دو شیر در زمان باز و بسته کردن جریان است. شیر توپی برای قطع و وصل جریان از یک توپی استفاده میکند در حالی که شیر دروازه ای برای این کار از یک دیسک استفاده میکند. شیر های گلوب برای تنظیم جریان مورد استفاده قرار میگیرند در حالی که شیر های توپی تنها به قطع و وصل جریان محدود هستند نه تنظیم یا تعدیل جریان سیال.

فروش شیر توپی در مرکز پترونامور انجام میشود. برای سفارش با مدیر فروش در تماس باشید.