مرکز فروش شیر توپی گازی در این سایت میباشد. شما عزیزان میتوانید برای آشنایی بیشتر با شیر های توپی و کاربرد آنها در صنعت مقاله زیر را مطالعه نمایید.

فروش شیر توپی

مرکز فروش شیر توپی گازی

شیر توپی یا بال ولو ها شیر هایی برای کنترل جریان سیال عبوری از آنها هستند. شیر های توپی از زیر مجموعه های شیر های مخروطی میباشند. درون شیر های توپی یک توپی حفره دار نصب است که به کمک آن جریان باز یا بسته میشوند. شیر های توپی انواع مختلفی دارند: شیر های توپی بخار، شیر های توپی پلیمری،  شیر توپی استیل و شیر توپی فولادی.

همانطور که گفته شد در شیر های توپی برای قطع و وصل کردن جریان از یک توپی استفاده میشود. تا زمانی که دسته شیر توپی یا بال ولو را تا 90 درجه نچرخانیم شیر عمل نمیکند. جنس توپی  شیر میتواند از هر نوع فلزی باشد. بهترین نوع جنس توپی شیر فولاد ضد زنگ است.

قطعات شیر های توپی یکپارچه و قابل تعمیر هستند. در شیر های توپی استلنس استیل تمام اجزی بدنه از همین جنس میباشند. تفاوت اصلی میان شیر های توپی استلنس استیل و فولادی در همین بدنه و نیز کاربرد انها میباشد.

فروش شیر توپی

خرید بال ولو گازی

شیر توپی یکی از مهم ترین شیر آلات صنعتی برای باز و بسته کردن جریان سیالات است. شیر توپی در صنعت پتروشیمی کاربرد دارد. بال ولو ها را میتوان با یک حرکت چرخشی 90 درجه باز و بسته نمود. این شیر ها ساختار محکم و مقاومی دارند. یک طراحی متراکم شیر های توپی را برای داشتن بهترین عملکرد آماده میکند.

بال ولو ها قابلیت تنظیم و کنترل ضعیفی دارند. شیر های توپی برای قطع و وصل جریان ساخته شده اند نه تعدیل آن. از بال ولو ها نمیتوان برای مایعات . جامدات استفاده کرد. به همین دلیل به شیر های توپی شیر های دسته گازی نیز گفته میشود.

تمیز کردن بال ولو ها دشوار میباشد. در شیر های توپی یا همان بال ولو ها میتوان با مشاهده وضعیت اهرم شیر به باز یا بسته بودن یا نیمه باز بودن شیر پی برد. شیر های توپی گازی متعلق به دسته شیر های ربع گرد میباشند. توپی درون شیر بال ولو، دارای یک سوراخ یا مجرا میباشد. زمانی که این مجرا با دو انتهای شیر تراز شود شیر در حالت باز است و جریان آزادانه از آن عبور میکند.

اما هنگامی که این مجرا کاملا بر دو انتهای شیر عمود باشد مسیر جریان به کلی مسدود میشود. تفاوت میان بال ولو ها و شیر های دروازه ای در طراحی و فشردگی آن هاست. در شیر های گازی یک توپی عامل باز و بسته شدن جریان است در حالی که در شیر های دروازه ای دیسک ها برای بازو بسته شدن جریان به کار میروند.

فروش شیر توپی

انواع شیر های توپی

نوعی شیر به نام شیر گلوب وجود دارد که در اندازه گیری جریان از شیر های توپی دقیق ترند. اگر شیر های توپی در مدت زمان زیادی در حالت نیمه باز قرار بگیرند ممکن است آسیب ببینند. نوعی شیر توپی به نام شیر توپی فلوتینگ وجود دارد. در این نوع شیر توپی، قسمت توپی در مایعی شناور است.

شیر توپی ترونیون نوعی دیگر از شیر توپی است که بر خلاف شیر های فلوتینگ در اندازه محدودیتی ندارند. شیر ترونیون دارای گشتاور کمتری است و از نظر اقتصادی به صرفه تر است.

شیر توپی ترونیون معمولا از جنس استلنس استیل است. شیر های توپی فلوتینگ و ترونیون معمولا با طراحی وروی جانبی و ورودی بالا در دسترس هستند.

برای سفارش شیر توپی با مدیر فروش در تماس باشید.