خرید و فروش انواع شیر توپی یا بال ولو گازی در فروشگاه پترونامور امکان پذیر است. برای اطلاع از قیمت و کربرد انواع شیر های توپی مقاله زیر را مطالعه نمایید.

قیمت شیر توپی

فروش بال ولو گازی

شیر توپی که با نام بال ولو یا شیر گازی نیز شناخته میشود، یکی از مهم ترین شیر آلات صنعتی در صنعت پتروشیمی هستند. از شیر های توپی برای باز و بسته کردن جریان سیالات در تجهیزات استفاده میشود. شیر های توپی فقط جریان را قطع یا وصل میکنند و برای نیمه باز بودن یا تنظیم و تعدیل جریان ساخته نشده اند. اگر این شیر ها مدتی در حالت نیمه باز قرار گیرند آسیب دیده و خراب میشوند.

یکی از مزایایی که شیر توپی در مقایسه با همتایان خود دارد باز و بسته شدن تنها با یک چرخش نود درجه است. ساختار شیر های توپی یا بال ولو ها بسیار محکم و مقاوم است. طراحی بال ولو ها متراکم و یکپارچه است  و حجم کمی دارد. همانطور که گفتیم شیر های توپی در حال نیمه باز خراب میشوند و این یکی از معایب شیر های گازی است. از شیر های توپی تنها میتوان برای گاز استفاده مرد. شیر های توپی برای سیالات مایع یا جامد مناسب نیستند.

یکی دیگر از معایب بال ولو ها یا شیر های گازی عدم امکان تمیز کردن داخل آن هاست. البته شیر های توپ ورودی بالا قابلیت تمیز کردن دارند. اگر بخواهیم باز یا بسته بودن جریان در شیر توپی را بررسی کنیم باید به بررسی وضعیت اهرم بپردازیم. زمانی که اهرم عمود بر خط لوله باشد شیر بسته و زمانی که اهرم هم تراز لوله باشد شیر توپی باز است. درون بال ولو ها یک عدد توپی است که روی خود یک مجرا دارد. علت نامگذاری بال ولو ها یا شیر های توپی نیز وجود همین توپی در آن هاست.زمانی که مجرای توپی بال ولو ها با دو طرف لوله هم تراز باشد شیر باز و اگر عمود باشد شیر بسته است.

خرید بال ولو گازی

خرید شیر توپی گازی

در اینجا میخواهیم شیر توپی را از نظر عملکرد و ساختمان با شیر گلوب و شیر دروازه ای مقایسه کنیم. عملکرد شیر توپی با شیر دروازه ای تفاوت دارد. در شیر های توپی برای باز و بسته کردن جریان از یک توپی مجرا دار استفاده میشود در حالی که در شیر های دروازه ای  باز و بسته کردن جریان توسط یک دیسک انجام میشود. شیر های گلوب در اندازه گیری جریان بر خلاف شیر های توپی بسیار دقیق هستند. این تفاوت به طراحی و میزان فشردگی شیر گلوب و شیر دروازه ای نیز بستگی دارد.

شیر های توپی فلوتینگ گونه ای از شیر های توپی هستند که توپی آنها در یک مایع معلق است. این نوع شیر با یک حرکت ربع گرد از حالت باز به حالت بسته یا بر عکس تغییر حالت میدهند. طراحی شیر های توپی فلوتینگ سبک و اقتصادی است و عملکردی ایمن و کارآمد دارند. شیر های فلوتینگ قابلیت باز و بسته کردن جریان را به صورت دو طرفه مهیا میکنند. شیر های توپی ترونیون نوعی دیگر از شیر های توپی هستند که بر خلاف شیر های فلوتینگ در اندازه هیچ محدودیتی ندارند.

شیر های ترونیون دارای گشتاور کمتری نیز هستند. شیر های توپی از نظر نوع ورودی به دو دسته شیر توپی ورودی جانبی و شیر توپی ورودی بالا تقسیم میشوند. به شیر های توپی ورودی بالا گفته میشود که بخش توپی آنها از بالا قابل دسترس باشد . و شیر های توپی ورودی جانبی به شیر هایی گفته میشود که توپی آنها از بغل قابل دسترس است. فروشگاه مرکزی پترونامور عرضه کننده انواع شیر های توپی میباشد. برای اطلاع از قیمت و سفارش محصولات با مدیر فروش در تماس باشید.