خرید اینترنتی و حضوری شیر توپی، شیر گلوب و شیر دروازه ای با قیمت مناسب از این فروشگاه امکان پذیر است. برای اطلاع از کاربرد و ماهیت این سه شیر با مقاله ما همراه باشید.

فروش شیر گلوب

شیر بشقابی یا شیر کروی که به آن گلوب ولو گفته میشود یکی از کاربردی ترین شیر آلات صنعتی است که از آنها برای کنترل جریان استفاده میشود. از شیر گلوب برای تنظیم جریان و فشار سیال استفاده میشود. نام گلوب را به دلیل ظاهر بدنه ی این شیر روی آن گذاشته اند. شیر گلوب علاوه بر تنظیم جریان میتواند به تنظیم دبی نیز بپردازد.

بدنه شیر های گلوب بستگی به کاربرد آنها میتواند ز جنس چدن، فولاد، استیل و آلومینیوم باشد. از شیر گلوب چدنی در جریان سیالات با دمای 80 درجه استفاده میشود. از شیر گلوب استیل برای سیالات اسیدی و از شیر کروی آلومینیومی جهت سیالات آب شور استفاده میشود. شیر های گلوب بدنه پیچیده ای دارند به همین دلیل جریان به هنگام عبور از آن ها چند بار تغییر جهت میدهد.

کنترل جریان در شیر های کروی به راحتی انجام میشود. گاهی به دلیل به دام افتادن رسوبات در بدنه شیر های گلوب آب بندی کاهش می یابد. این یکی از معایب شیر های کروی است. شیر های گلوب دارای مجرا بند های مختلفی هستند. مجرا بند مخروطی، مجرا بند ترکیبی، مجرا بند سرپوش دار و مجرا بند سرپوش دار انواع مجرابند موجود در شیر های کروی هستند.

قیمت شیر توپی

قیمت شیر های توپی

شیر های توپی یا بال ولو ها یکی از پرکاربرد ترین شیر آلات در صنعت هستند که برای قطع و وصل جریان استفاده میشوند. یکی از مزایایی که شیر های توپی دارند باز و بسته کردن سریع جریان است. این شیر ها استحکام و مقاومت بالایی دارند ولی قابلیت کنترل و تنظیم خوب جریان را ندارند. اگر شیر های توپی به مدت زیاد در حالت نیمه باز بمانند آسیب میبینند و خراب میشوند. از بال ولو ها نمیتوان برای عبور مایعات و جامدات استفاده کرد. به همین دلیل به آن ها شیر های گازی گفته میشود.

تمیز کردن و تعمیر کردن بعضی از انواع شی های توپی مشکل است. شیر های توپی درون خود یک توپ کروی دارند که قطع و وصل شدن جریان را کنترل میکند. تفاوت شیر های توپی با شیر های دروازه ای در این است که شیر های توپی برای کنترل باز و بسته شدن جریان از یک توپی استفاده میکنن اما شیر های دروازه ای دارای دیسک هستند که جریان را کنترل میکند.

شیر توپی فلوتینگ یکی از متداول ترین شیر های توپی مورد استفاده در صنعت است. در این نوع شیر توپی در مایعی معلق است. طراحی شیر های فلوتینگ سبک و اقتصادی است و امکان باز و بسته شدن جریان را به صورت دو طرفه فراهم کرده است. شیر های ترونیون نوع دیگری از شیر های توپی هستند که بر خلاف شیر های فلوتینگ محدودیتی در اندازه ندارند.

شیر های توپی در دو دسته شیر های ورودی جانبی و شیر های ورودی بالا طراحی شده اند. شیر های ورودی بالا امکان دسترسی آسان به توپی را دارند و دارای ساختاری یکپارچه هستند. شیر های توپی ورودی جانبی مونتاژ راحت تری نسبت به شیر های ورودی بالا دارند. قیمت شیر های ورودی بالا معمولا از نوع دیگر بیشتر است زیرا ساخت بدنه آنها زمان بیشتری میخواهد.

خرید شیر دروازه ای

خرید شیر دروازه ای

شیر دروازه ای نیز گونه ای از شیر آلات صنعتی است که جریان را در یک خط لوله کنترل میکند. شیر های دروازه ای در نوع کست استیل، فورج استیل و بست فشار در بازار موجود است. برای سفارش انواع شیر های دروازه ای، بال ولو ها یا گلوب ها با مدیر فروش در تماس باشید.