مرکز پترونامور، فروشگاه خرید انواع شیر آلات صنعتی از جمله شیر گلوب و شیر دروازه ای است. برای اطلاع بیشتر در رابطه با محصولات و کاربرد و قیمت آن ها با مقاله زیر همراه باشید.

فروش شیر گلوب

خرید اینترنتی شیر گلوب

شیر گلوب به شیر کروی نیز معروف است. شیر گلوب معمولا برای توقف یا تنظیم جریان سیالات مورد استفاده قرار میگیرد. شیر کروی یا شیر گلوب از نظر نوع عملکرد یا شیر توپی و شیر دروازه ای تفاوت دارد. شیر های گلوب تنها برای تنظیم جریان کاربرد دارند در حالی  که شیر های توپی و دروازه ای برای قطع و وصل جریان به کار میروند. شیر کروی به قطع و وصل کردن جریان محدود نمیباشد. دلیل این نام گذاری شیر های گلوب کروی بودن نسخه های اول این شیر است.

مغزی داخلی شیر های گلوب یا شیر های کروی بر خلاف شیر های توپی به شکل کره نیست. بلکه عموما مخروطی شکل، نیمه کروی و یا صاف است. گلوب ولو ها زمانی که باز میشوند، جریان سیال را بیشتر از شیر های توپی محدود میکنند. در شیر های گلوب افت فشار بیشتری رخ میدهد. شیر های کروی بدنه ی سه تکه دارند. این شیر ها از سه قسمتم اصلی نشیمن، بدنه و در پوس محافظ ساخته شده است. در شیر های گلوب، دیسک آب بندی معمولا به صورت مخروطی ساخته میشود. ممکن است در برخی از مدل های گلوب ولو با چرخش زیاد محور،  مسیر عبور جریان به تدریج باز شود. این باعث میشود که جریان تنظیم شده تری از بال ولو عبور کند.

جنس بدنه های شیر های کروی یا گلوب ولو ها معمولا از جنس چدن، برنز و برنج است. در کابرد های پرفشار این شیر ها، جنس آن ها از فولاد ضد زنگ یا استیل فورج شده میباشد. شیر های کروی در درجه اول برای کنترل جریان استفاده میشود. شیر های گلوب گزینه خوبی برای اتوماسیون میباشند. برای سفارش با مدیر فروش در تماس باشید.

 

فروش شیر دروازه ای

فروش شیر دروازه ای

شیر دروازه ای یا شیر کشویی دسته ای از انواع شیر آلات صنعتی است که در صنعت کاربرد دارد. شیر های دروازه ای از نظر قیمت به صرفه تر و اقتصادی تر است. شیر های دروازه ای به لرزش بسیار حساس میباشند. شیر دروازه ای از نظر عملکرد جزء دسته شیر های قطع و وصل قرار میگیرد. شیر دروازه ای برای کنترل یا تنظیم جریان مناسب نیست. شیر کشویی یا شیر دروازه ای زمانی که کانلا باز است هیچ مانعی در مسیر جریان وجود ندارد و این باعث کمتر شدن افت فشار جریان میشود.گیت ولو ها امکان تمیز کردن لوله را فراهم میکنند. شیر های دروازه ای یک شیر با عملکرد چرخشی میباشند. شیر های کشویی عملکرد کندی دارد. زیرا برای باز یا بسته شدن جریان باید چند دور شیر را بچرخانیم.

شیر های دروازه ای میتوان برای گونه های وسیعی از سیالات عبوری استفاده کرد. آب آشامیدنی، فاضلاب، مایعات خنثی و همچنین برای گاز ها چند مورد از این سیالات هستند. شیر دروازه ای به علت طراحی آسان و پروسه تولید ساده ای که دارد یکی از پرکاربرد ترین شیر آلات صنعتی است. شیر های کشویی یا همان شیر های دروازه ای،در مکان هایی نصب و استفاده میشود که باز وبسته شدن به ندرت صورت میگیرد. گیت ولو ها قابل تنظیم نمیشوند، در زمانی که نیاز به کنترل دقیق جریان باشد کاربرد ندارد.شیر های دروازه ای را باید برای باز و بستن جریان چندین بار چرخید. بیشترین مزیتی که شیر گیت ولو دارد، این است که در حالت کاملا باز افت فشار کمی ایجاد میکند و در حالت کاملا بسته عبور جریان را به طور کامل متوقف میکند.

برای سفارش شیر دروازه ای و شیر های گلوب با مدیر فروش مرکز تذرو در تماس باشید.