خرید اینترنتی فلنج با کیفیت بالا در این فروشگاه قابل انجام است. برای آشنایی بیشتر با ماهیت فلنج ها و کاربرد آنها مقاله زیر را برای شما عزیزان تنظیم کرده ایم. با ما همراه باشید.

خرید اینترنتی فلنج

قیمت فلنج چقدر است

فلنج ها قطعاتی از جنس فولاد هستند و کاربرد آنها برقراری اتصال است. فلنج ها میتوانند لوله را به قطعات دیگر مانند شیرآلات متصل کنند. علاوه بر اتصالات فلنجی از روش های دیگری نیز برای اتصال قطعاتی مانند لوله و شیر استفاده میشود. یکی از این روش ها جوشکاری است. یکی از مزیت هایی که فلنج کاری نسبت به سایر روش های اتصال دارد قابلیت جداسازی است. اگر در روش جوشکاری بخواهیم قطعات را از یکدیگر جدا کنیم باید از برشکاری استفاده کنیم. اما در روش فلنج کاری قطعات به راحتی قابل جدا شدن هستند. برای جدا کردن در روش فلنج، با باز کردن پیچ و مهره ها قطعات جدا میشوند.

برای جلوگیری از نشتی در محل فلنج ها از واشر آب بندی استفاده میشود. از فلنج ها برای اتصال لوله به تجهیزاتی چون پمپ ها و کمپرسورها استفاده میشود. برای تغییر متریال در لوله  و مواردی که احتیاج به جدا سازی دارند نیز فلنج ها کاربرد اساسی دارند. در ادامه با انواع فلنج آشنا میشوید.

فلنج با سطح ساده یک نوع فلنج است که در اتصالات آبی و یا در اتصالات دو فلنجی استفاده میشوند. کاربرد اصلی فلنج سطح ساده در جایی است که برای سیستم از دو فلنج استفاده شده باشد. این نوع فلنج ها معمولا از جنس چدن و یا فولاد استفاده میشود. نوعی فلنج به نام فلنج نر و ماده وجود دارد که به صورت دو تایی استفاده میشود. سطح یکی از فلنج ها به صورت تو رفته و سطح دیگر به صورت بر آمده میباشد. فلنج شیار دار گونه ای دیگر از فلنج است که در ظاهر بسیار به فلنج نر و ماده شباهت دارد. یکی از مزیت های این نوع فلنج جلوگیری از خوردگی و فرسودگی است. این نوع فلنج از نظر عملکرد و بازدهی از دیگر فلنج ها پربازده تر است.

خرید اینترنتی فلنج

خرید اینترنتی فلنج

فلنج با سطح برجسته گونه ای از فلنج هاست که با یک واشر صاف مهر و موم شده است. این نوع فلنج با مواد سازگار با محیط زیست ساخته میشود. فلنج گلو دار جوشی نوعی فلنج است که دارای مقاومت و استحکام بالایی است. این فلنج در دماهای بالا و فشار های زیاد کاربردی است. فلنج اوریفیس نوعی فلنج گردنه دار است که کاربرد اصلی اش مسدود کردن جریان گاز یا مایع است. از فلنج اسلیپان میتوان برای تمام فشار ها استفاده کرد و در سیستم های معمولی استفاده میشود. این فلنج دارای معایبی نیز میباشد. به عنوان مثال قبل از نصب آن باید قطعات به هم جوش داده شوند.

نوعی دیگر از فلنج ها، فلنج جوشی ساکت است. این فلنج دارای یک محفظه است و محل قرار گیری لوله است. فلنج جوشی ساکت هم از داخل و هم از بیرون جوش داده میشود. این جوش دادن باعث افزایش مقاومت فلنج در برابر دما و فشار بالا میشود. جوشکاری فلنج ساکت جوشی قبل از اتصال یکی از معایب این نوع فلنج است. فلنج رزوه ای یک نوع فلنج است که یکی از مزایای آن نصب بدون جوشکاری است. این نوع فلنج نیز برای دما و فشار بالا کاربردی است.

فلنج حلقه مشترک دارای حلقه های ماشینی شیاردار است. این فلنج نمیتواند بار اضافه تر از تنش پیچ را تحمل کند در غیر این صورت آسیب میبیند. تنظیم پیچ ها در فلنج لبه دار ساده است زیرا این فلنج قابلیت اینرا دارد که روی محور خود چرخش داشته باشد. برای سفارش فلنج با کیفیت با مدیر فروش در تماس باشید.