خرید کنتور های توربینی اصل با قیمت مناسب در این سایت امکان پذیر است. برای آشنایی بیشتر با کنتور های توربینی مقاله زیر را مطالعه کنید.

خرید کنتور های توربینی

کنتور توربینی چیست و چگونه کار میکند؟

کنتور های توربینی معمولا جهت اندازه گیری جریان استفاده میشوند. این کنتورها بیشتر جریان حجمی را اندازه میگیرند. به این دسته از کنتورها، کنتور های توربینی حجمی گفته میشود. این کنتور ها میزان جریان را در واحد های حجمی میلی لیتری اندازه گیری میکنند. فلومتر های توربینی مانند یک آسیاب بادی کار میکنند. جریان سیال است که از طریق کنتور باعث چرخش توربین میشود. در کنتور توربینی هر تیغه توربین از یک سنسور عبور میکند. سرعت چرخش توربین با جریان حجمی متناسب است. در کنتور های توربینی برای تهیه سیگنال از یک قطعه آهنربا یا سلول فتوالکتریک یا تاکتومتر به عنوان سنسور استفاده میشود. سنسور در هنگام عبور پره ها پالس های الکتریکی تولید میکند. تاکتومتر معمولا یک دستگاه الکترومکانیکی است که پالس های برقی تولید کرده و چرخش سنسور را حس میکند.

در کنتور های جریان توربین، نیرویی که روی توربین کار میکند، جریان سیال از طریق فلومیتر است. نمونه های جریان آشفته، سیال، و ویسکوز چسبناک میتواند در اندازه گیری دقیق جریان در کنتور توربینی دخیل باشد. در کنتور های توربینی دو نوع جریان داریم: جریان های آشفته و جریان های لایه ای.

در الگوی جریان های چند لایه، هیچ تداخلی بین جریان ها وجود ندارد. لایه های سیال به راحتی از کنار یکدیگر عبور میکنند. در الگو های جریان آشفته سیال به صورت مداوم در جریان سیال در چرخش است. جریان آشفته یا جریان تلاطمی باعث اعمال نیروی مهار کننده بر روی پره های توربین میشود. در این الگو سیال با عبور از توربین باعث میشود که میزان چرخش آن دیگر زیاد متناسب با سرعت جریان نباشد. کنتور های توربینی باید درست کالیبره شوند تا بتوانند سیال را کنترل کنند.

 

خرید کنتور های توربینی

قیمت کنتور های توربینی

برای اندازه گیری جریان در کنتور های توربینی پارامترهایی وجود دارد. برای کنتورهای توربین دامنه جریان سرعت اعمال میشود. در حقیقت جریان سرعت یکی از پارامتر های اندازه گیری جریان در کنتور های توربینی است. فرمول سرعت سیال درکنتورهای توربینی اندازه گیری مسافت در واحد زمان است. دامنه ی جریان حجمی پارامتر دیگر است. جریان حجمی میزان مایعی است که در ثانیه جریان پیدا میکند. پارامتر دیگر فشار کار است. یعنی حداکثر فشاری که کنتور میتواند تحمل کند. حداکثر دمای سیال نیز جزء پارامتر های اندازه گیری جریان است. این دما حداکثر دمای محیط است که کنتور میتواند در برابر آن مقاومت کند. قطر لوله نیز اهمیت بسزایی دارد.

خرید کنتورهای توربینی

خرید کنتور های توربینی اصل

به کنتور های توربینی کنتور ولتمن نیز گفته میشود. کنتور های توربینی برای مایعات با ویسکوزیته کم مناسب هستند. برای اندازه گیری مقدار سیال در جریان در یک کانال یا خط لوله توسط تجهیزات زیادی انجام میشود. کنتور های ولتمن یا کنتور های پدالی کاربرد و نگهداری آسانی دارند و برای اندازه گیری دقیق جریان استفاده میشود. در کنتور های توربینی بخش اندازه گیرنده وظیفه تبدیل وزن آب عبوری یا سرعت آن به سیگنال های قابل شمارش را دارد.

این سیگنال ها به صورت الکتریکی یا مکانیکی به شمارنده منتقل میشوند و قابل قرائت میگردند. کنتور های توربینی عمده ترین محصول شرکت های کنتورساز جهان میباشند. این کنتور ها برای اندازه گیری مستقیم حجم آب مصرفی کاربرد دارند. میزان حجم عبوری آب از کنتور به کمک یک جزء تشخیص دهنده جریان اندازه گیری و ثبت میشود. در کنتور های توربینی سرعتی جزء تشخیص دهنده جریان، توربینی است که در مسیر آب قرار گرفته است. این توربین توسط نیروی ناشی از آب به صورت آزادانه میچرخد. از طریق چرخش این توربین، حجم آب عبوری از کنتور اندازه گیری میشود.

برای سفارش کنتور از این سایت با مدیر فروش در تماس باشید.