خرید کنتور گاز توربینی و دیافراگمی با قیمت خوب در همین سایت امکان پذیر است. برای آشنایی با کنتور گاز توربینی و کنتور گاز دیافراگمی مقاله زیر را مطالعه نمایید.

خرید کنتور گاز

خرید کنتور گاز

کنتور گاز یک ابزار مخصوص برای اندازه گیری جریان گاز است. کنتور گاز اندازه جریان گاز عبوری از مخزن خود را میگیرد و گزارش میدهد. کنتور گاز برای اندازه گیری حجم گاز طبیعی یا گاز مایع داخل نفت طراحی شده است. اندازه گیری حجم گاز ها از اندازه گیری حجم مایعات به مراتب مشکل تر است.

انواع کنتور های گازی در مجتمع های مسکونی، تجاری و صنعتی کاربرد دارند. کنتور گاز حجم مشخصی از گاز را بدون در نظر گرفتن دما و فشار اندازه میگیرد. اما اندازه گیری حجم مایعات به دما و فشار بستگی دارد. کنتور های گاز مدل ها و طراحی های مختلفی دارند که بر اساس فاکتور هایی چون مقادیر دما و فشار طراحی میشوند.

در مناطقی که هوا سرد است کنتور ها معمولا داخل خانه ها نصب میشود. امروزه کنتور های گاز در بیرون از خانه یا مجتمع تجاری یا صنعتی قرار میگیرند. یکی از انواع کنتور ها کنتور گاز دیافراگمی است. این نوع کنتور یکی از متداول ترین نوع کنتور به کار رفته در صنعت و تجارت است.

کنتور دیافراگمی در درون خود دارای دو یا چند محفظه است که دارای دیافراگم هایی است. شیر های داخلی کنتور جریان گاز را در کنتور دیافراگی هدایت میکنند. با این جریان، محفظه ها به صورت متناوب از جریان گاز پر و خالی میشوند. جریان گاز در کنتور باع ایجاد یک جریان مداوم میشود.

خرید کنتور گاز

کنتور گاز دیافراگمی

کنتور گاز روتاری یا چرخشی نوعی دیگر از کنتور گاز است که یکی از ابزار آلات ماشینی به حساب می آید. این کنتور ها قابلیت اندازه گیری فشار و حجم بیشتری را نسبت به کنتور های دیافراگمی دارد. داخل کنتور های چرخشی دو عدد روتور شبیه شکل 8 میباشد و که به آنها پروانه یا پیستون گفته میشود.

این پیستون ها درون کنتور چرخشی مقدار گاز مشخصی را حرکت میدهند. در این کنتور حرکت چرخشی به عنوان عنصر اصلی جریان عمل میکند. کنتور گاز اوریفیس نوعی دیگر از کنتور است که یک کنتور دیفرانسیلی میباشد. این کنتور میزان جریان گاز را بر اساس اندازه گیری اختلاف فشار به دست می آورد.

کنتور گاز اوریفیس معمولا نمیتوانند ححجم های بالای جریان را اندازه گیری کنند. این نوع از کنتور ها به دلیل نداشتن قطعات متحرک و کاربرد آسان در صنایع مختلف کاربرد و استفاده های بسیاری دارد.

خرید کنتور گاز

کنتور گاز توربینی

کنتور های توربینی نرخ دبی را از خط لوله اندازه گیری میکنند. کنتور های توربینی معمولا برای اندازه گیری سرعت جریان حجمی به کار برده میشوند، این کنتور ها مقدار جریان را بر اساس جریان حجمی بر حسب میلیلیتر در دقیقه اندازه گیری میکنند.

فلومتر توربینی شبیه یک آسیاب بادی کار میکند. در کنتور های توربینی یک روتور به موازات جریان با محور تقارن میچرخد. آن چه که در کنتور های توربینی باعث چرخش توربین میشود جریان سیال است.

در کنتور توربینی سنسور مورد استفاده میتواند از جنس یک آهنربا باشد. کنتور های توربینی مناسب برای اندازه گیری سیال های تمیز با ویسکوزیته کم هستند. در این کنتور ها دو نوع جریان وجود دارد که با هم کار میکنند. جریان آشفته و جریان لایه ای.در الگوی جریان چند لایه هیچ تداخلی بین لایه های جریان وجود ندارد و آن ها به موازات هم در حرکت اند.

جریان های آشفته ناشی از نیروهای کشش چسبناک و نیرو های غیر خطی اند. این نوع جریان ها به حالت دایره ای یا گردابی شکل میباشند.

برای سفارش انواع کنتور از جمله کنتور توربینی و کنتور دیافراگمی با مدیر سایت در ارتباط باشید.