قیمت فعلی کنتور گاز در این سایت قابل گرفتن استعلام است. برای آشنایی با انواع کنتور های گاز و نحوه عملکرد آنها با مقاله زیر همراه باشید.

قیمت کنتور گاز

فروش کنتور گاز

کنتور گاز جریان گاز را میسنجد. کنتور گاز برای سنجیدن و اندازه گیری جریان گاز عبوری است. کنتور های گاز برای حجم گاز های سوختی و گاز های مایع است. از کنتورهای گاز در ساختمان های تجاری، مسکونی و صنعتی استفاده میشود. به این دلیل که اندازه گیری حجم گاز های سوختی بستگی به دما و فشار دارد، اندازه گیری حجم مایعات آسان تر است.

در کنتور های گاز مقدار گاز در حال حرکت در کنتور اندازه گیری میشود. برای اندازه گیری این مقدار واقعی گاز در حال حرکت فاکتور هایی مانند دما، فشار و مقدار گرمایش مورد اندازه گیری واقع میشود. کنتور های گاز در طرح های مختلفی ساخته میشوند که بستگی به دامنه جریان، نوع گاز اندازه گیری شده، جریان حجمی گاز و سایر عوامل دیگر دارد..

کنتور گاز دیافراگمی یکی از انواع کنتور های گاز است که در کارخانه ها تولید میشود. کنتور دیافراگمی یکی از متداول ترین انواع کنتور در بازار کنتور های ایران است. کنتور های دیافراگمی تقریبا در همه صنایع و تاسیسات استفاده میشوند. این نوع کنتور از دو یا چند محفظه تشکیل شده که از دیافراگم های متحرک تشکیل میشود.

با حرکت گاز که در دریچه های داخلی هدایت میشود گاز در محفظه ها به طور متناوب خالی و پر میشوند. این باعث میشود که یک جریان متناوب گاز در کنتور ایجاد شود.

قیمت کنتور گاز

قیمت کنتور گاز

نوعی دیگر از کنتور ها کنتور گاز چرخشی یا دوار است. کنتور های دوار از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند و میتوانند حجم و فشار های بالاتر را کنترل و اندازه گیری کنند. در داخل کنتور گز چرخشی دو لوب به شکل هشت وجود دارد، همچنین روتور ها به عنوان پروانه یا پیستون در کنتور های چرخشی قرار دارند. روتور ها با هر بار چرخش مقدار مشخصی از گاز را از طریق کنتور حرکت میدهند.

نوع دیگر کنتور، کنتور گز توربینی است. این نوع کنتور گاز  سرعت گاز را در حال حرکت در کنتور اندازه گیری میکند و حجم گاز را استنباط میکنند. کنتور گاز توربینی دارای توربین داخلی کوچکی است که سرعت گاز را اندازه گیری میکند. کنتور های توربینی در اندازه گیری جریان های با دبی کم محدود اند.

کنتور گاز اوریفیس یک نوع دیگر از کنتور های گازی هستند. این نوع کنتور ها نوعی کنتور دیفرانسیل دار هستند که با اندازه گیری اختلاف فشار میزان جریان را تعیین میکنند. برای اندازه گیری دقیق سیال دما و اختلاف ویسکوزیته و فشار استاتیک گاز و چگالی راا بررسی میکنند.

سرویس دهی کنتور های اوریفیس آسان است و به همین دلیل در صنعت پذیرفته میشوند. کنتور های اوریفیس کاربرد های صنعتی بسیاری دارند.

قیمت کنتور گاز

خرید کنتور گاز

کنتور گاز التراسونیک یکی از انواع پیچیده کنتور های گاز است. به کنتور های الترسونیک کنتور های فراصوتی نیز گفته میشود. این کنتور ها به پردازش سیگنال و قابلیت های محاسباتی قابل توجهی نیاز دارند. این نوع کنتور با اندازه گیری سرعت حرکت صدا در محیط گازی، سرعت حرکت گاز را گزارش میکند.

از دیگر انواع کنتور های گاز، کنتور های گازی کوریولیس است. این دستگاه برای مایعات و گاز ها کاربرد دارد. در کنتور های کوریولیس عناصر تحریک، سنجش، الکترونیک و محاسباتی لازم است. کنتور های کوریولیس قادر به کنترل دامنه وسیعی از دبی هستند.

نمایشگر های کنتور نیز میتوانند مانند طیف کنتور ها گسترده و متنوع باشند. یکی از متداول ترین نوع نمایشگر ها نمایشگر عقربه ای است. دیگر نمایشگر ها نمایشگر آنالوگ، نمایشگر دیجیتال است. محبوب ترین نوع نمایشگر نمایشگر قرائت از راه دور است.

برای تهیه و سفارش کنتور گاز شما میتوانید با مدیر فروش سایت ما در ارتباط باشید.