رگلاتور گاز خانگی با تخفیف ویژه در این سایت به فروش میرسد. برای آشنایی با رگلاتور و انواع آن و همچنین برای شناخت کاربرد های رگلاتور گاز مقاله زیر را مطالعه نمایید.

خرید رگلاتور گازی

خرید رگلاتور گاز

رگلاتور گاز یک دستگاه است که به عنوان یک شیر کنترل عمل میکند. رگلاتور دستگاهی مکانیکی است و فشار گاز خروجی از مخرن یا خط لوله را کنترل میکند. کاهش فشار ورودی در اصل وظیفه دستگاه رگلاتور است. رگلاتور جریان گاز ورودی را کنترل کرده و اجازه میدهد گاز به آهستگی خارج شود. به عبارتی دیگر رگلاتور جریان گاز خروجی را کم میکند.

طراحی انواع رگلاتور ها بر مبنای اندازه گیری و مقایسه فشار گاز صورت میگیرد. در رگلاتور گازی فشار گاز ورودی اندازه گیری میشود و همچنین اندازه فشار گاز خروجی نیز مشخص میشود. رگلاتور ها به دو دسته تک مرحله ای و دو مرحله ای تقسیم میشوند.

خریئ رگلاتور گازی

قیمت رگلاتور گاز خانگی

اجزا یک فشار شکن شامل بدنه، دسته کنترل، فنر، دیافراگم، ولو، محل ورود گاز و محل خروج گاز میشود. جنس بدنه در زمان طراحی رگلاتور ها اهمیت بالایی دارد. بدنه فشار شکن به صورت مقاوم در برابر واکنش ها شیمیایی است. جنس بدنه باید ضد انفجار باشد.

رگلاتورها عموما از جنس برنج هستند. در رگلاتور های آزمایشگاه ها جنس بدنه میتواند از استیل یا آلیاژ های گرانقیمت باشد. دسته کنترل بخشی از رگلاتور است که مستقیم مورد استفاده فرد است. به طوری که میزان فشار رگلاتور توسط کاربر مشخص میشود. گاهی ممکن است رگلاتور ها دارای دستگاه فشا سنج هم باشند.

در رگلاتور فنر میان دیافراگم و دسته کنترل قرار میگیرد. به کمک ضریب فشردگی فنر اندازه گیری و مقایسه فشار خروجی و ورودی انجام میشود. دیافراگم در رگلاتور به پوسته ای فلزی یا پلاستیکی میگویند که انعطاف پذیر است. کار دیافراگم مسدود کردن جریان گاز ورودی و تنظیم فشار گاز خروجی است.

ولو قسمتی از رگلاتور است که فشار گاز خروجی را کم یا زیاد میکند. محل ورود گاز در رگلاتور به طور مستقیم به مخزن یا خط لوله متصل است. گازی که به فشار شکن وارد میشود از محل خروج گاز بعد از کاهش فشار خارج میشود.

رگلاتور گاز خانگی

توزیع رگلاتور های گازی

رگلاتور های گاز تک مرحله ای  گازی که از خط لوله خارج میشود فشار بالایی دارد و قابل استفاده به صورت مستقیم نیست. این گاز از دریچه ورودی رگلاتور وارد میشود. گازی که وارد رگلاتور میشود اغلب در پشت دریچه دیافراگم جمع میشود و مخزن رگلاتور را پر میکند.

در رگلاتور ها با چرخاندن دسته کنترل توسط کاربر، میزان فشار تعیین میشود. با بالا رفتن دیافراگم شیر باز شده و مسیر جریان گاز گشوده میشود. در اینجا گاز وارد محفظه فشار شکن میشود. در این محفظه گاز در ابتدا جمع میشود و سپس از آن خارج میشود. در این حالت تقابلی بین نیروهای وارده بر دیافراگم ایجاد میشود.

گاز ورودی نیروهایی را از پایین به بالا به دیافراگم وارد میکند. این تقابل تا ایجاد تعادل بین نیرو ها ادامه دارد. زمانی که این تعادل برقرار شد،  جریان گاز به بیرون هدایت میشود.با خروج گاز، تراکم در مخزن رگلاتور کاهش میابد و فشار به بدنه مخزن کم میشود.

رگلاتور گاز خانگی

فروش رگلاتور خانگی و صنعتی

در رگلاتور های دو مرحله ای عملکرد رگلاتور درست مانند رگلاتور های یک مرحله ای است. اما با این تفاوت که در رگلاتور دو مرحله ای از دو سیستم دیافراگم و دو محفظه و فنر استفاده میشود. تنظیم فشار در رگلاتور دو مرحله ای یک بار در ورودی و یک بار در خروجی انجام میشود.

در رگلاتور های دو مرحله ای کنترل فشار ورودی و خروجی مانند یکدیگر است و مانند رگلاتور یک مرحله ای عمل میکند. از رگلاتورهای دو مرحله ای بیشتر در آزمایشگاه ها استفاده میشود. شما عزیزان میتوانید جهت سفارش این محصول با مدیر فروش در تماس باشید.