سایت پترونامور مرکز تخصصی فروش فلنج با قیمت مناسب است. جهت آشنایی با این وسیله و کاربرد آن در صنعت ، مقاله زیر را مطالعه نمایید.

خرید اینترنتی فلنج

قیمت انواع فلنج

فلنج چیست؟ فلنج به قطعاتی از جنس فولاد گفته میشود که برای اتصالات به کار میرود. برای اتصال لوله ها روش های مختلفی وجود دارد. مانند جوش کاری قطعات. اتصالات فلنجی یکی دیگر از انواع اتصالات میباشد. یکی از مزایایی که اتصالات فلنجی دارد قابلیت جداسازی قطعات آن میباشد.

اگر شما بخواهید دو لوله را که به یک دیگر وصل هستند تعمیر یا تعویض کنید، باید آنها را برش داده و پس از تعمیر دوباره آنها را به یکدیگر جوش دهید. اما اگر از اتصال فلنجی استفاده کنید میتوانید برای باز کردن اتصال از پیچ و مهره استفاده کنید. در روش اتصال فلنجی لوله ها به کمک پیچ و مهره به یکدیگر وصل میشوند. جهت جلوگیری از نشت، از واشر آب بندی استفاده میشود.

فلنج ها در اتصال لوله ها به تجهیزات دیگر مانند مخزن تحت فشار، کمپرسور ها و پمپ ها کاربرد دارند. هم چنین در اتصال به شیر ها و تجهیزاتی که بعدا نیاز به تعمیر دارند. قیمت اتصالات فلنجی از اتصالات جوشکاری بیشتر است اما به دلیل مزیت هایی که نسبت به اتصال جوشی دارد بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. در ادامه با انواع فلنج آشنا میشوید.

فلنج با سطح ساده اولین نوع فلنجی است که میخواهیم در رابطه با آن صحبت کنیم. این فلنج ها زمانی مورد استفاده قرار میگیرند که در سیستم دو عدد فلنج لازم باشد. هم چنین فلنج سطح ساده برای اتصالات آبی مورد استفاده قرار میگیرد.فلنج های چدنی و فولادی معمولا از همین نوع هستند.

فلنج نر و ماده یک نوع دیگر از فلنج است که حتما به صورت جفتی میباشد. این فلنج دارای دو صفحه است که یکی از این صفحه هاه برآمده و دیگر تو رفته است. این سطوح با نسبت های خاصی طراحی و ساخته میشوند.

خرید اینترنتی فلنج

خرید فلنج با کیفیت

فلنج شیار دار نوعی فلنج است. این نوع فلنج مانند دو نوع قبلی که ذکر شد، به صورت جفت وجود دارد. در این نوع فلنج به دلیل طراحی خاصی که دارد از خوردگی و سایش و فرسودگی جلوگیری میکند. طراحی این نوع فلنج به گونه ای است که بازدهی بالا داشته باشد. نوع دیگری از فلنج ها، فلنج با سطح برجسته است. این نوع فلنج با مواد سازگاز با محیط زیست ساخته شده است.

فلنج گلودار جوشی نوعی دیگر از فلنج ها است که گردن مخروطی دارد و شعاع آن با قطر لوله برابری میکند. این فلنج در انتها به لوله جوش میخورد و این اتصال مقاومت فلنج را بالا میبرد. فلنج های جوشی در فشار بالا و دماهای زیر صفر کاربرد دارد. نام فلنج دیگر فلنج اوریفیس است. فلنج اوریفیس نوعی از فلنج های گردن دار است. این فلنج ها برای مسدود کردن جریان و کاهش فشار کاربرد دارند.

نوع دیگر فلنج ها، فلنج اسلیپان است. از فلنج اسلیپان میتوان برای تمام فشار ها استفاده کرد. مقاومت فلنج اسلیپان در مقایسه با فلنج گردن دار کمتر است. این نوع فلنج معمولا در سیستم های معمولی کاربرد دارد و نصب آن ساده میباشد.یکی از معایبی که فلنج اسلیپان دارد این است که قبل از استفاده از آن قطعات باید جوش داده شوند.

فلنج جوشی نوع دیگری از فلنج ها میباشد که دارای محفظه است. این محفظه محل قرار گیری لوله میباشد. این نوع فلنج ها هم از داخل جوشکاری میشوند هم از بیرون فلنج. کاربرد این فلنج در سیستم های لوله کشی با فشار بالا است. تولید این فلنج برای فشار های بالا و سایز کوچک صورت گرفته است.

فروشگاه پترونامور به فروش انواع فلنج ها میپردازد. جهت اطلاع از قیمت و سفارش فلنج با مدیرفروش در تماس باشید.