شیر توپی گازی در فروشگاه این سایت به فروش میرسد. برای آشنایی با بال ولو ها یا شیر های توپی گازی مقاله زیر را به شما پیشنهاد میکنیم.

شیر توپی گاز

خرید بال ولو گازی

بال ولو ها به دلیل  طراحی ساده ای که دارند بیشتر مورد استفاده هستند. در طراحی شیر های توپی از چرخش نود درجه ای یک توپ استفاده شده است. این گوی توخالی میباشد و و با چرخش آن جریان قطع یا وصل میشود. شیر های توپی در صنعت تنوع زیادی دارند و در انواع مختلفی طراحی شده اند.

از شیر های توپی در صنایع مختلفی استفاده میشود. شیر توپی برای قطع و وصل کردن جریان است و از طراحی ساده ای برخوردار است. جنس شیر توپی فلزی است و میتواند از انواع فلز ساخته شده باشد. شیر توپی از یک جهت کاملا باز و از جهت دیگر مسدود است. به صورت کلی نمیتوان از شیر های توپی در سیستم های کنترلی استفاده کرد.

سرعت عملکرد شیر های توپی بالا میباشد و طراحی ساده آن باعث کاهش هزینه های نصب آن میشود. قطعات شیر توپی قابل تعمیر هستند و این یکی از مزیت های این وسیله است. از بال ولو ها در لوله کشی های خانگی نیز استفاده میشود. از بال ولو ها برای کنترل جریان در شیر های خانگی استفاده میشود.

شیر های توپی تحمل حجم ها و فشار های بالا را دارند. به همین دلیل در صنایعی که در شرایط فوق کار میکنند شیر های توپی بهترین و مناسب ترین گزینه برای انتخاب هستند. بال ولو ها بر اساس ساختمان و طراحی خود طبقه بندی میشوند. این خصوصیات شامل بدنه شیر و قسمت توپی آن میشود.

شیر توپی گاز

قیمت شیر های توپی

بدنه بال ولو ها به شکل یک تکه، دو تکه یا سه تکه است. قطعات شیر های توپی با جوش و یا اتصال پیچ و مهره ساخته میشوند. قیمت شیر های توپی دو تکه و سه تکه بالاتر است اما هزینه های تعمیر پایین تری دارند. بدنه ی شیر های سه تکه اغلب از جنس فولاد ضد زنگ است. بال ولو ها به سه دسته ورودی کناری، ورودی بالا و جوشی دسته بندی میکنیم.

در شیر های توپی ورودی کناری بدنه شیر به گونه ای طراحی شده است که توپی آن از بخش کناری قابل خارج کردن است. شیر های ورودی کناری ممکن است یک تکه، دو تکه یا سه تکه باشند. برای تعمیرات توپی شیر ، شیر باید به طور کامل از خط جریان جدا شود.

در طراحی شیر های توپی ورودی بالا، بخش توپی شیر از قسمت بالایی قابل دسترسی است. در این شیر ها برای تمیز کردن یا تعمیر دیگر نیازی به خارج کردن شیر نیست. در این نوع شیر با اتصالات کمتر میزان نشتی های احتمالی نیز کمتر میشود. در طراحی شیر های جوشی پیچ و مهره ای در کار نیست. شیر های جوشی حجم و وزن کمتری نسبت به همتایان خود دارند. از شیر های جوشی برای کار های ساده استفاده میشود. این شیر ها از استحکام بالاتری برخوردارند. شیر های جوشی در طراحی های صنعتی کمتر استفاده میشوند زیر امکان تعمیر آن ها کم است.

شیر توپی گاز

فروش شیر توپی گازی

بال ولو ها را بر اساس طراحی توپی آنها نیز تقسیم بندی میکنند. توپی های شناور نوعی از توپی ها در بال ولو ها میباشند. در این طرح یک توپی در حالت شناور وجود دارد. این توپی تا ند میلیمتر قابلیت جا به جایی دارد.

نوعی دیگر از طراحی های توپی، توپ ترونیون است. حرکت توپی در طرح ترونیون از هر چهار طرف محدود شده است. قطر شیر های ترونیون نسبت به سایر شیر های توپی بیشتر است.

در این سایت شما میتوانید به خرید شیر های توپی گازی بپردازید. جهت مشاوره و اطلاع از قیمت با مدیر فروش سایت در تماس باشید.