این سایت، مرکز خرید کنتور گاز و بال ولو گازی میباشد. برای آشنایی با این دو محصول و کاربرد های آنها مقاله زیر را مطالعه نمایید.

خرید کنتور گازی

فروش کنتور های گاز

در ابتدا در مورد کنتور های گازی صحبت میکنیم. کنتور های گاز وسیله ای برای اندازه گری جریان گاز هستند که سرعت گاز عبوری را اندازه میگیرند. این کنتور ها حجم گاز یا مایع گازی را اندازه میگیرند. نصب این کنتور ها در خانه ها، مناطق تجاری، مسکونی و صنعتی است.

اندازه گیری حجم گاز ها از اندازه گیری حجم مایعات سخت تر است زیرا اندازه گیری حجم گاز ها تا حدود زیادی وابسته به دما و فشار میباشد. البته کنتور هایی نیز وجود دارند که سرعت گاز را بدون اندازه گیری دما و فشار گزارش میکنند.

کنتور های گاز در طراحی های متفاوتی تولید و عرضه میشوند. نوع کنتور با توجه به دبی، جریان گاز عبوری، نوع گاز و جریان حجمی انتخاب میشود. در دهه ی 1970 کنتور ها معمولا درون خانه ها نصب میشد. اما در چند دهه اخیر، کنتور ها بیشتر در بیرون از خانه ها نصب میشوند به استثنای خانه هایی که قدیمی میباشند.

حال میخواهیم به بررسی انواع کنتور گاز بپردازیم. یکی از انواع کنتور های گاز، کنتور گاز دیافراگمی است. این مدل کنتور یکی از معمول ترین کنتور های مورد استفاده در مناطق مسکونی، تجاری و صنعتی است. در کنتور های دیافراگمی دو یا چند محفظه وجود دارد و دیافراگم هایی در آن مستقر است.

زمانی که جریان گاز هدایت شده از دیافراگم ها عبور میکند، محفظه ها از گاز پر و خالی میشوند. دیافراگم ها با حرکت چرخشی خود عامل اصلی جریان گاز در کنتور هستند. کنتور های دیافراگمی، از نوع جا به جایی مثبت میباشند.

نوع دیگر از کنتور های گاز، کنتور های چرخشی یا روتاری هستنند. این کنتور ها معمولا توانایی اندازه گیری حجم و فشار بیشتری را نسبت به کنتور های دیافراگمی دارند. نوع دیگری از کنتور های گاز به نام کنتور های توربینی وجود دارد. این کنتور ها همانگونه که از نامشان پیداست درون خود دارای یک توربین کوچک چرخنده میباشند. عامل اصلی جریان گازی در این کنتور ها همین توربین میباشد. کنتور های توربینی در اندازه گیری دبی کم مورد استفاده قرار میگیرند.

کنتور گاز اوریفیس گونه ای کنتور گازی میباشد که به کنتور دیفرانسیلی معروف است. به دلیل اینکه کنتور های اوریفیس قطعات متحرک ندارند در صنعت بسیار کاربرد دارند. در آخر کنتور های التراسونیک را به شما معرفی میکنیم، این نوع کنتور ها دارای ساختار پیچیده ای نسبت به سایر کنتور ها میباشند.

خرید بال ولو گازی

خرید شیر توپی گازی

شیر های توپی یا همان بال ولو ها شیر های دو طرفه ای هستند که دارای یک توپی برای هدایت جریان میباشند. این توپی دارای یک روزنه است زمانی که این روزنه 90 درجه بچرخد مسیر جریان بسته میشود و زمانی که در امتداد مسیر جریان قرار گیرد شیر بسته میشود.

بال ولو ها بسیار مقاوم هستند و عمر بالایی دارند. شیر های توپی به دلیل مزایایی که دارد به شیر ساچمه ای و شیر دروازه ای ترجیح داده میشود. کاربرد بال ولو ها باعث شده که از آنها به صورت گسترده ای در صنعت استفاده شود. بال ولو استیل پرطرفدار ترین نوع شیر های توپی گازی است که در دما و فشار بالا مقاوم تر است.

انواع بال ولو ها شامل بال ولو بدنه یک تکه، بدنه سه تکه، بدنه انشعابی، بدنه جوشی و بدنه ورودی بالا است. تفاوت این مدل ها در چگونگی قرار گیری قطعات بدنه شیر توپی است.

برای سفارش بال ولو یا کنتور گاز شما عزیزان میتوانید با مدیر فروش در تماس باشید.