قیمت بال ولو گازی در بازار را میتوانید در ارتباط با مدیر فروش در این سایت بدانید. این مقاله جهت آشنایی با بال ولو گازی و کاربرد های آن میباشد. با ما همراه باشید.

قیمت بال ولو گازی

خرید بال ولو گازی

بال ولو ها یا شیر های توپی ابزاری برای قطع و وصل کردن جریان گاز میباشند. شیر های توپی در صنعت کاربرد های بسیاری دارند. شیر های توپی همانگونه که از نامشان پیداست دارای یک توپی درون خود میباشند. عامل باز و بسته شدن جریان همین توپی است.

توپی درون بال ولو ها دارای یک مجرا میباشد زمانی که این مجرا در مسیر جریان قرار میگیرد شیر باز است و زمانی که در جهت 90 درجه بچرخد، شیر بسته میشود. این گونه شیر ها معمولا برای هدایت جریان گاز مورد استفاده قرار میگیرند. شیر های توپی طول عمر زیادی دارند و کم خراب میشوند. به دلیل باز و بسته شدن راحت شیر توپی، این نوع شیر معمولا به شیر های ساچمه ای و دروازه ای ترجیح داده میشود.

قابلیت تعمیر و انطباق شیر های توپی باعث شده تا در صنعت این نوع شیر به صورت گسترده ایی مورد استفاده قرار گیرد. پرطرفدار ترین نوع شیر های توپی، بال ولو استیل میباشد. بال ولو استیل قابلیت عمل در دما و فشار بسیار بالا را دارد.

بال ولو ها بر اساس بدنه به پنج دسته تقسیم میشوند: بدنه یکپارچه یا یک تکه، بدنه سه تکه، بدنه انشعابی، بدنه ورودی بالا و بدنه جوشی. این تنوع بر اساس چگونگی طراحی و قرار دادن قطعات شیر صورت پذیرفته است. بال ولو ها نسبت به سایر شیر های گازی دارای وزن کمتری هستند.

قیمت بال ولو گازی

انواع شیر توپی

بال ولو ها دارای آب بندی خوبی میباشند ولی در صورت نیمه باز بودن شیر جریان دچار اغتشاش میشود. شیر های توپی در صورت نیمه باز بودن به مدت طولانی، خراب میشوند. یکی از مزایای شیر های توپی قابلیت باز و بسته شدن سریع جریان است. شیر های توپی ساختار محکمی دارند. بال ولو ها دارای قابلیت تنظیم و کنترل جریان و یا تعدیل آن نیستند، شیر های توپی تنها جریان را قطع یا وصل میکنند نه تعدیل.

از بال ولو هاه نمیتوان برای عبور سیالات مایع یا جامد استفاده کرد. تمیز کردن شیر های توپی کمی سخت است. شیر های توپی در فشردگی و مونتاژ با شیر های دروازه ای تفاوت دارند. یکی از این تفاوت ها این است که در شیر های توپی برای باز و بسته کردن جریان از توپی استفاده میشود در حالی که در شیر های دروازه ای دو عدد دیسک بر روی سیت این کار را انجام میدهند.

شیر های گلوب در کنترل جریان دقیق تر از شیر های توپی عمل میکنند. نوعی شیر توپی به نام شیر توپی فلوتینگ وجود دارد. در این نوع شیر توپی، توپی کروی درون مایع در حال جریان معلق است. طراحی شیر های توپی فلوتینگ سبک و اقتصادی است و امکان باز و بسته کردن جریان به صورت دو طرفه را فراهم میکند.

قیمت بال ولو گازی

قیمت بال ولو گازی در بازار

نوعی دیگر از شیر های توپی در بازار موجود است که به آن شیر توپی ترونیون گفته میشود. شیر های توپی فلوتینگ دارای انعطاف پذیری بیشتری نسبت به شیر های ترونیون هستند. شیر های توپی ترونیون محدودیت اندازه ندارند و این برخلاف طراحی شیر های فلوتینگ است. شیر های ترونیون دارای گشتاور کمتری در مقایسه با شیر های فلوتینگ هستند.

بال ولو های ترونیون در دو مدل ورودی بالا و ورودی جانبی طراحی شده اند. در بال ولو های ورودی جانبی، قسمت توپی از پهلو قابل دسترسی است و در بال ولو های ورودی بالایی این قسمت از بالا قابل دسترس است.

برای سفارش بال ولو گازی و اطلاع از قیمت آن با مدیر فروش در تماس باشید.