فروشگاه پترونامور، مرکز فروش شیر دروازه ای و شیر گلوب با قیمت مناسب و ضمانت کیفیت است. برای آشنایی با این دو محصول و کاربرد آن ها در صنعت، همچنین اطلاع از نحوه سفارش و تهیه محصول با مقاله ی زیر همراه باشید.

خرید شیر گلوب

فروش اینترنتی شیر گلوب

شیر های گلوب که با نام شیر های کروی نیز در صنعت معروف هستند، معمولا برای تنظیم یا توقف جریان سیالات در خط لوله ها استفاده میشوند. شیر کروی یا شیر گلوب از نظر عملکرد و کاربرد با شیر های توپی یا بال ولو ها و شیر های دروازه ای یا گیت ولو تفاوت دارد. شیر های گلوب مخصوص تنظیم جریان سیالات طراحی و ساخته شده اند در حالی که شیر های توپی و شیر های دروازه ای محدود به قطع و وصل جریان هستند. نام گذاری شیر های گلوب یا شیر های کروی به دلیل کروی بودن نمونه های اولیه ی این شیر گازی میباشد. آنچه در شیر گلوب یا شیر های کروی جلوی جریان را میگیرد و جریان را قطع میکند، مغزی داخلی این شیر است. مغزی داخلی شیر گلوب، کروی شکل نیست. بلکه به صورت صاف، نیمه کروی و یا مخروطی شکل است. شیر های کروی هنگامی که جریان باز میشود، بیشتر از شیر های توپی جریان را محدود میکند. در شیر های گلوب افت فشار بیشتری در مقایسه با شیر های توپی رخ میدهد. شیر های کروی یا گلوب ولو ها از سه قسمت بدنه، نشیمن و پوشش محافظ تشکیل شده اند. از شیر ها گلوب، در نیروگاه ها، کارخانجات فرآوری و برای تصفیه فاضلاب های صنعتی استفاده میشود. شیر های کروی یا شیر های گلوب هم در شرایط پرفشار و هم در شرایط کم فشار کاربرد دارد. جنس بدنه شیر های گلوب در شرایط کم فشار از چدن، برنج و برنز است و برای کاربرد های پرفشار از جنس استیل فورج شده میباشد.

فروش شیر گلوب در مرکز پترونامور صورت میگیرد. برای سفارش و اطلاع از قیمت با مدیر فروش در تماس باشید.

فروش شیر دروازه ای

قیمت شیر دروازه ای

شیر های دروازه ای که با نام گیت ولو نیز شناخته میشوند، نوعی از شیر آلات صنعتی هستند که برای باز و بسته شدن جریان سیال در خط لوله به کار برده میشوند. شیر های دروازه ای با حرکت عمودی یک دیسک بر روی سیت؛ باز یا بسته میشوند. شیر های دروازه ای یا گیت ولو ها به صورت یک دریچه ی دو طرفه طراحی شده اند. انواع شیر های دروازه ای عبارتند از شیر دروازه ای کست استیل، شیر دروازه ای فورج استیل و شیر دروازه ای بست فشار. شیر دروازه ای یا گیت ولو کست استیل متداول ترین شیر دروازه ای مورد استفاده در صنعت است. شیر دروازه ای فورج استیل برای لوله کشی هایی که دارای مجرای کوچک هستند کاربرد دارد. شیر دروازه ای یا گیت ولو بست فشار برای فشار های بالا کاربرد دارد. نوعی شیر دورازه ای به نام شیر دروازه ای چاقویی وجود دارد که ابتدا در صنعت خمیر کردن کاغذ استفاده میشد. شیر های دروازه ای چاقویی هرگز نباید به عنوان دریچه های تعدیل کننده برای تنظیم جریان استفاده شوند. شیر های چاقویی باید مانند تمام شیر های دروازه ای تنها برای قطع و وصل جریان سیال استفاده شود. تفاوت شیر های دروازه ای چاقویی با سایر شیر های دروازه ای این است که شیر های چاقویی یک طرفه هستند اما شیر های دروازه ای دیگر به صورت دو طرفه طراحی شده اند. شیر های چاقویی سبک تر و ارزان تر هستند. بدنه ی شیر های دروازه ای یا گیت ولو ها معمولا از جنس فورج استیل ساخته شده است.

برای اطلاع از قیمت شیر دروازه ای و سفارش محصول با مدیر فروش در تماس باشید.