در سایت پترونامور، خرید اینترنتی شیر سماوری و فلنج با قیمت مناسب و کیفیت بالا امکان پذیر است. برای اطلاع از قیمت و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شیر سماوری و فلنج و کاربرد آن ها مقاله زیر را مطالعه نمایید.

خرید شیر سماوری

خرید اینترنتی شیر سماوری

شیر سماوری را با نام های پلاگ ولو، شیر گازی یا شیر مخروطی نیز میشناسند. شیر های سماوری به دو دسته کلی تقسیم میشوند: شیر سماوری که به روغن کاری نیازی ندارد و شیر سماوری که به روغن کاری نیاز دارد. شیر های سماوری از نوع برنج، چدن و جوشی میباشند. در دسته بندی شیر آلات شیر سماوری جزء شیر های قطع و وصل محسوب میشوند.

طراحی بدنه شیر های سماوری به گونه ای است که دارای افت فشار کمی است. شیر های سماوری جزء دسته شیر های چرخش ربع گرد به حساب می آیند. شیر سماوری از نظر نوع بدنه به دو گونه ی شیر سماوری وارونه و شیر سماوری استاندارد تقسیم میشود. مجرا بند در شیر سماوری به صورت استوانه یا مخروطی شکل است. باز کردن راه جریان در شیر های سماوری به این شکل است که با چرخاندن نود درجه ای دسته مجرابند با ورودی و خروجی شیر هم راستا میشود و باعث باز شدن شیر سماوری و باز مشدن مسیر جریان میشود.

ظرفیت شیر های سماوری بستگی به قطر دهانه مجرا بند دارد. هر چه اندازه قطر مجرا بند با قطرر ورودی و خروجی شیر همسان باشد بازده شیر سماوری پایین تر می آید. بدنه شیر سماوری یا پلاگ ولو ها به گونه ای طراحی شده که تنها با چرخش 90 درجه پلاگ، سیال به راحتی جریان می یابد در شیر های سماوری پلاگ تاثیر مهمی در عمر و دوام شیر دارد.

خرید اینترنتی فلنج

قیمت روز انواع فلنج

فلنج ها ابزاری هستند که برای اتصال لوله ها به تجهیزات دیگر استفاده میشوند. استفاده از فلنج در تجهیزات صنعتی  در مقایسه با اتصالات جوشی، قابلیت جدا سازی اتصال فلنج میباشد. در صورتی که از اتصالات جوشی استفاده کنید برای جداسازی باید برشکاری قطعات انجام شود. اما در صورت استفاده از اتصال فلنجی میتوانید به راحتی با باز و بسته کردن پیچ و مهره ها میتوان قطعات را جدا کرد. یکی از کاربرد های فلنج ها، اتصال لوله به تجهیزات مانند کمپرسور ها و مخازن تحت فشار، پمپ ها میباشد.

از فلنج ها برای اتصال به شیر ها و دیگر اقلامی که در خط لوله هستند و نیاز به تعمیرات یا جداسازی دارند استفاده میشود. هزینه استفاده از اتصال فلنجی بیشتر از سایر اتصالات از جمله اتصال جوشی میباشد و این به دلیل مزایایی که فلنج ها نسبت به سایر اتصالات دارند میباشد. در ادامه با انواع فلنج و کاربرد آنها آشنا میشوید.

فلنج سطح ساده یکی از انواع فلنج ها میباشد. معمولا فلنج های سطح ساده از جنس چدنی یا فولادی میباشند. از این نوع فلنج زمانی استفاده میشود که پای تو فلنج در تجهیزات در میان باشد. فلنج نر و ماده گونه ای از فلنج میباشد. این نوع فلنج نیز به صورت جفتی در بازار موجود است. سطح یکی از فلنج های نر و ماده دارای برآمدگی است در حالی که سطح دیگر در حالت تو رفتگی میباشد. فلنج های نر و ماده در پوسته مبدل حرارتی و یا پوشش فلنجی مورد استفاده قرار میگیرند.

نوع دیگری از فلنج ها به نام فلنج شیار دار وجود دارد. این نوع فلنج نیز مانند فلنج های نر و ماده و فلنج های سطح صاف به صورت جفت میباشد. فلنج سطح صاف باعث جلوگیری از خوردگی میشود و باعث میشود به پیچ و اعضای دیگر کمترین فشار وارد شود.

برای سفارش شیر سماوری و فلنج و اطلاع از قیمت با مدیر فروش سایت پترونامور در تماس باشید.