فروش اینترنتی کنتور و رگلاتور گاز با قیمت مناسب در این سایت انجام میشود. برای آشنایی با رگلاتور و کنتور های گازی این مقاله را دنبال کنید.

فروش اینترنتی کنتور گاز

خرید اینترنتی کنتور گاز

کنتور گاز وسیله ای است که از آن برای اندازه گیری جریان استفاده میشود. این وسیله برای اندازه گیری حجم گاز عبوری یا گاز مایع از کنتور به کار برده میشود. کنتور های گازی در ساختمان های مسکونی و بازرگانی و صنعتی استفاده میشوند. اندازه گیری حجم گاز سخت تر از اندازه گیری حجم مایعات میباشد. این به دلیل این است که حجم آنها به شدت به دما و فشار وابسته است. کنتور گاز حجم گاز عبوری را با توجه به مقدار فشار و کیفیت گاز اندازه میگیرد.

کنتور های گاز عموما در خارج از خانه ها قرار میگیرند. اما در برخی خانه های قدیمی کنتور های گازی در داخل خانه جا دارند. در ادامه این متن میخواهیم شما را با انواع کنتور گاز آشنا کنیم.

 

کنتور گاز دیافراگمی

کنتور گاز دیافراگمی یکی از معمول ترین کنتور های مورد استفاده است. این نوع کنتور در صنایع کوچک و مناطق مسکونی استفاده میشود. کنتور دیافراگمی با چند محفظه و چند دیافراگم طراحی میشود. محفظه های کنتور های دیافراگمی با جریان هدایت شده ی گاز پر و خالی میشوند. پر و خالی شدن مداوم محفظه ها یک جریان مداوم از گاز را در کنتور ایجاد میکنند. در کنتور دیافراگمی حرکت دیافراگمی باعث جریان اصلی میشود. کنتور های دیافراگمی از نوع جریان میباشد.

کنتور گاز چرخشی

به کنتور های گاز چرخشی کنتور های روتاری نیز گفته میشود. کنتورهای چرخشی دارای دقت بیشتری نسبت به کنتور های دیافراگمی در اندازه گیری حجم و فشار گاز هستند. در داخل این کنتور دو روتور به شکل عدد 8 میباشند این روتور ها به عنوان پروانه یا پیستون شناخته میشوند. روتور ها گاز را در کنتور حرکت میدهند.

کنتور گاز توربینی

کنتور های توربینی حجم گاز را به وسیله اندازه گیری سرعت گاز عبوری از کنتور اندازه گیری میکنند. در این کنتور یک توربین کوچک وجود دارد که سرعت گز را اندازه میگیرد. این توربین به صورت مکانیی به کنتور متصل است. کنتور های توربینی دارای محدودیت هایی در اندازه گیری سرعت گاز در دبی های کم دارند.

کنتور گاز فراصوتی

به کنتور های گاز فراصوتی کنتور های التراسونیک نیز گفته میشود. کنتور های التراسونیک پیچیده تر از کنتور های مکانیکی مانند کنتور های توربینی و دیافراگمی میباشند. این کنتور ها نیاز به اندازه گیری دقیق سیگنال ها دارند. سرعت متوسط صوت در کنتور های فراصوتی یکی از مشخصه های این کنتور ها میباشد. در کنتور های فراصوتی مسیر هایی وجود دارند که طول هر مسیر شامل یک مبدل آلتراسونیک و یک سنسور در انتها است. برای محاسبه ی سرعت گاز، در کنتور های فراصوتی تفاوت بین سرعت مسیر بالا و پایین اندازه گیری میشود. در حقیقت در کنتور های التراسونیک ابتدا سرعت صوت محاسبه میشود و از روی آن سرعت گاز عبوری اندازه گرفته میشود.

کنتور های فراصوتی نسبت به سایر کنتور ها گران تر هستند. در عوض عملکرد دقیق تر و بهتری در اندازه گیری سرعت گاز دارند.

کنتور گاز کوریلیس

کنتور های گاز کوریلیس هم برا گاز و هم برای مایعات به کار برده میشوند. کنتور کوریلیس چگالی جریان گاز را در زمان واقعی به دست می آورد. این کنتور ها بالاترین دقت اندازه گیری را در خروجی جریان جرمی دارد.

فروش اینترنتی کنتور گاز

فروش اینترنتی رگلاتور

رگلاتور گازی یک وسیله مکانیکی است که مانند یک شیر کنترل عمل میکند. رگلاتور فشار گاز خروجی از یک خط لوله یا مخزن را کنترل میکند. وظیفه رگلاتور تنظیم و کاهش فشار ورودی از سمت مخزن است.

برای سفارش کنتور و رگلاتور گازی با مدیر فروش در تماس باشید.