سایت پترونامور، مرکز فروش اینترنتی فلنج باکیفیت میباشد. برای اطلاع از قیمت ها و آشنایی با انواع فلنج و کاربرد هایشان مقاله زیر را تقدیم حضورتان میکنیم.

خرید اینترنتی فلنج

فروش اینترنتی فلنج

فلنج قطعات فولادی است که برای اتصال دادن لوله به تجهیزاتی مانند شیر آلات به کار میروند. اتصال فلنجی یکی از انواع اتصال مختلف است که به کار میرود. یکی از مزایایی که اتصال فلنجی دارد، قابلیت جدا سازی آن میباشد. اگر شما بخواهید دو لوله را به روش اتصال جوشی به یک دیگر جوش دهید، برای جدا کردن آن مجبورید آن را برش دهید. اما در روش استفاده از اتصال فلنجی، برای جداسازی نیازی به برش نیست تنها با باز کردن پیچ و مهره ها اتصال جدا میشود. فلنج ها به وسیله ی پیچ و مهره به یکدیگر فشرده و محکم میشوند. در اتصال فلنجی برای جلوگیری از نشتی از واشر آب بندی استفاده میشود.

یکی از انواع کاربرد های فلنج ها اتصال لوله به تجهیزات مثل مخازن تحت فشار، کمپرسور ها و پمپ ها میباشد. فلنج ها همچنین برای تغییرات متریال استفاده میشوند. برای اتصال به شیر ها و تعمیرات احتمالی نیز از اتصال فلنجی استفاده میشود. هزینه و قیمت اتصال فلنجی از انواع دیگر اتصالات بیشتر است اما با توجه یه مزایای زیاد آن بیشتر از اتصال فلنج نسبت به سایر اتصالات استفاده میشود. در ادامه با انواع فلنج ها آشنا میشوید.

فلنج سطح ساده یکی از انواع فلنج ها میباشد که هنگام اتصال باید حتما سطح دو فلنج صاف باشد. فلنج های سطح ساده به جورت جفت نصب میشوند. از فلنج های سطح ساده برای کاربرد در اتصالات آبی که به وسیله ریخته گری ساخته شده اند استفاده میشود. فلنج های سطح ساده معمولا از جنس فولاد یا چدن هستند. نوعی دیگر از فلنج ها، فلنج نر و ماده میباشد. فلنج نر و ماده نیز مانند فلنج های سطح ساده به صورت جفتی نصب میشوند.  در اتصال فلنج نر و ماده یکی از فلنج ها سطح تو رفتگی دارد. و دیگریسطح برآمده دارد. فلنج های نرو ماده در پوسته مبدل حرارتی، به کانال و برای پوشش فلنجی کاربرد دارند.

خرید اینترنتی فلنج

فروش انواع فلنج

یکی دیگر از انواع فلنج ها، فلنج زبانه دار است. این نوع فلنج ها نیز مانند فلنج های نر و ماده  فلنج های سطح ساده به صورت جفت وجود دارند. فلنج زبانه دار  از فرسودگی و سایش تحهیزات جلوگیری میکند. فلنج زبانه دار باعث میشود به پیچ و سایر اعضا فشار کمتری وارد شود و به بازدهی بهتر کمک میکند. فلنج با سطح برجسته نوعی دیگر از انواع فلنج هاست. فلنج سطح بر جسته با یک واشر صاف مهر و موم شده و با محیط زیست سازگار است. این نوع فلنج برای نصب و راه اندازی بین دو لنج سطح برجسته طراحی شده است.

نوع دیگر از فلنج ها، فلنج گلو دار جوشی است. فلنج گلو دار جوشی گردنی مخروطی شکل دارد که در انتهای فلنج، شعاع آن با قطر لوله برابر میشود. ساختار فنج گلو دار جوشی به گونه ای است تحمل فشار بالا را دارد. کاربرد این نوع فلنج در فشار بالا و دماهای بالاست. فلنج اوریفیس یکی دیگر از فلنج های گردن دار است که از آنها برای مسدود کردن جریان و کاهش فشار استفاده میشود. سوراخ هایی که در فلنج گردن دار اوریفیس وجود دارد برای اندازه گیری جریان گاز  یا جریان مایع هستند.

فلنج اسلیپان هم نوعی فلنج است که قابل استفاده برای تمامی فشار هاست. این فلنج در سیستم های معمولی به کار برده میشود. جوش داخلی فلنج اسلیپان در مقایسه با سایر فلنج های گردندار بیشتر است. نصب فلنج اسلیپان نصب آسانی دارد. یکی از انواع فلنج های اسلیپان این است که برای نصب باید لوله ها جوش داده شوند و سپس اتصالات به آن تنظیم میشود.