قیمت انواع شیر توپی گاز در این سایت معرفی شده و این سایت معتبر فروشنده بال ولو های گازی میباشد. برای آشنایی بیشتر با شیر توپی یا بال ولو ها و کاربرد آن ها با ما در این مقاله همراه باشید.

قیمت شیر توپی

فروش بال ولو گازی

بال ولو، شیر توپی یا شیر دسته گازی وسیله ای است که جریان با آن باز و بسته میشود. این شیر از نوع شیر های ربع گرد است. شیر توپی تشکیل شده از یک توپی میباشد که توخالی است و سوراخی در میانش وجود دارد. با چرخش 90 درجه ی این توپی مسیر جریان باز و بسته میشود. هنگامی که سوراخ روی توپی در راستای دریچه ورودی شیر باشد، مسیر جریان باز است.

اگر دسته شیر به اندازه نود درجه بچرخد، مسیر سیال مسدود میشود. به عبارتی دیگر شیر به حالت کاملا بسته تغییر می یابد. یکی از مزایایی که شیر های توپی دارند، امکان بررسی چشمی باز یا بسته بودن مسیر جریان در آن است.میتوان دید که در حالی که دسته شیر در حالت موازی با راستای خط لوله قرار گرفته است، شیر باز است و هنگامی که دسته شیر در زاویه نود درجه با خط لوله قرار گیرد شیر بسته است.

شیر های توپی یا بال ولو ها هم برای گاز و هم برای سیال مایع قابل استفاده هستند. کاربرد شیر های توپی در صنایع مختلف بسیار گسترده است. از شیر گازی در کنتور های گازی استفاده میشود. اگر به کنتور دقت کرده باشید، میبینید که در خروجی کنتور از شیر گازی استفاده شده است.

شیر های توپی انواع مختلفی دارند. این وسیله را بر اساس نوع بدنه و کاربرد تقسیم بندی میکنند. اینکه از چه نوع شیر گازی استفاده میکنیم، بستگی به محیط نصب و سیال عبوری از آن دارد.

قیمت شیر توپی

قیمت انواع شیر توپی

شیر توپی گازی برنجی نوعی بال ولو است که توسط برند های مختلفی تولید میشود. از شیر گازی برنجی در محیط های بهداشتی، سیستم های گرمایشی، لوله های نفت، آب و یا بنزین و مایعات غیر خورنده استفاده میشود. اندازه شیر گازی برنجی کوچک تر از انواع دیگر است.

شیر های گازی برنجی در مدل های مختلف توسط برند های مختلفی عرضه میشوند معروف ترین نوع شیر برنجی شیر ایتالیایی است. هر نوع از شیر های برنجی مزایا و معایب خود را دارا میباشند.

یک نوع شیر توپی به نام کربن استیل است که کاربرد صنعتی دارد و متریال به کار رفته در آنها با بقیه شیر های توپی متفاوت است.

سه نوع شیر توپی کربن استیل در بازار موجود است که عبارت است از: شیرتوپی جوشی کربن استیل، شیر توپی فلنج دار کربن استیل، شیر توپی رزوه ای کربن استیل.شیر های توپی کربن استیلی وجود دارند که در دماهای بالا یا در دماهای پایین کارکرد دارند. یک نوع شیر توپی دیگر به نام شیر توپی استلنس استیل وجود دارد که برای سیال های با خورندگی بالا استفاده میشوند.

این نوع از شیر های توپی در دماهای بالا عملکرد خوبی از خود نشان میدهند. شیر توپی استلنس استیل حساس ترین و خاص ترین شیر آلات صنعتی محسوب میشود.

یکی از مهم ترین نوع شیر های توپی،شیر توپی یو پی وی سی است. شیر های توپی یو پی وی سی بر خلاف شیر های فلزی به راحتی با دست قابل باز و بسته کردن است. آب بندی شیر یو پی وی سی با دست قابل انجام است. این شیر در سایز های 20 تا 110 میلی متر عرضه میگردد. شیر توپی یو پی وی سی در محیط های اسیدی و قلیایی مورد استفاده قرار میگیرد.

قیمت شیر توپی

خرید شیر توپی مرغوب

شیر های توپی را از نظر نوع اتصال نیز طبقه بندی میکنند. شیر های توپی بسیار بادوام هستند و از دسته شیر های مقاوم میباشند. برای سفارش شیر توپی میتوانید با مدیر فروش در تماس باشید.