فروش شیر توپی و کنتور گاز در طرح های  مختلف در این سایت صورت میگیرد. برای اطلاع بیشتر از انواع شیر های توپی و کنتور های گاز و کاربرد آن ها مقاله زیر را مطالعه نمایید.قیمت انواع کنتور

خرید کنتور گاز

بال ولو ها شیر های توپی دو طرفه ای هستند که  حاوی یک توپی توخالی سوراخ میاشند که جریان را کنترل میکند. زمانی که مجرای توپی در مسیر جریان قرار گیرد شیر باز است و زمانی که دسته شیر 90 درجه بچرخد شیر بسته میشود. زمانی که دسته به صورت موازی با جهت جریان قرار گیرد شیر در حالت باز است. نام گذاری شیر های توپی به دلیل این است که مکانیزم باز و بسته شدن این شیر ها به وسیله توپی درون آن ها انجام میشود. باز و بسته شدن سریع شیر های توپی یکی از مزیت هایی است که نسبت به سایر شیر ها دارد.

شیر های توپی برای کنترل جریان گاز بسیار مناسب هستند. به همین دلیل معمولا از شیر های توپی برای جریان گاز استفاده میشود. به شیر های توپی شیر های گازی نیز گفته میشود. بال ولو ها طول عمر زیادی دارند و از استحکام خوبی برخوردارند. شیر های توپی معمولا به شیر های ساچمه ای و دروازه ای ترجیح داده میشوند. بدنه شیر های توپی میتواند از جنس متال یا پلاستیک باشد. شیر های توپی استیل یکی از پر مصرف ترین شیر های توپی در صنعت هستند. نوعی شیر توپی به نام شیر توپی ضد یخ زدگی وجود دارد که به هنگام یخ زدن به جای آسیب دیواره شیر، یک قطعه اضافه از آن جدا شده یا میشکند.

شیر های توپی از نظر نوع بدنه به شیر های یک تکه، دو تکه، بدنه جوشی ، بدنه ورودی بالا و بدنه انشعابی تقسیم میشوند. تفاوت این مدل ها بر اساس نوع قرار گیری قطعات شیر در کنار هم میباشد. شیر های توپی یک تکه معمولا مجرای کوچکتری دارند و ارزانتر از سایر مدل ها میباشد. این نوع بال ولو در صورت خراب شدن دیگر قابل تعمیر نیست.

قیمت بال ولو گازی

فروش شیر توپی

بال ولو های دو تکه روزنه ی استاندارد دارند و و قابل تعمیر میباشند. شیر های توپی سه تکه به دلیل متحرک بودن قطعات به راحتی قابل تعمیر هستند. نوعی از بال ولو ها به نام بال ولو فول پورت وجود دارد که توپی آن تقریبا بزرگ است و قیمت بالاتری دارد. بال ولو ها افت فشار کمی دارند و کم وزن میباشند. این شیر ها آب بندی فوق العاده دارند و میتوانند باعث تغییر جهت جریان شوند. شیر های توپی گشتاور پایینی جهت باز و بسته کردن شیر دارند و نصب و بهره برداری آسان دارند. شیر های توپی به روانکاری نیازی ندارند.

یکی از معایبی که بال ولو ها دارند اغتشاش در جریان به هنگام نیمه باز بودن شیر و خراب شدن آن است. از بال ولو ها تنها میتوان در حالت کاملا باز یا کاملا بسته استفاده کرد. معمولا مقداری از سیال در شیر ها توپی گیر می افتد. یکی از انواع شیر های توپی شیر فلوتینگ است.

شیر توپی فلوتینگ دارای یک توپی است که در مایعی معلق میباشد. طراحی شیر های فلوتینگ سبک و اقتصادی است و همین باعث شده عملکردی ایمن و کارآمد داشته باشد. در شیر های فلوتینگ امکان باز و بسته شدن جریان به صورت دو طرفه فراهم است. شیر های توپی ترونیون گونه ای دیگر از شیر های گازی هستند که از نظر اندازه محدودیتی ندارند.

شیر های توپی به دو دسته ورودی بالا و ورودی جانبی تقسیم میشوند. در شیر های ورودی بالا دسترسی به درون شیر توپی از طریق راهی از بالای شیر صورت میگیرد. برای سفارش انواع شیر های توپی با مدیر فروش این سایت در تماس باشید.