فروش کنتور گاز دیافراگمی و کنتور گاز توربینی در این سایت انجام میشود. برای آشنایی با کنتور گاز و انواع دیافراگمی و توربینی آن مقاله زیر را مطالعه نمایید.

فروش کنتور توربینی

فروش کنتور دیافراگمی

کنتور گاز وسیله ای برای اندازه گیری حجم جریان گاز ها سوختی یا گاز های مایع است. کنتور های گاز در مصارف تجاری، صنعتی و مسکونی استفاده میشود. اندازه گیری حجم گاز ها سخت تر از مایعات است. زیرا حجم اندازه گیری گاز عبوری تحت تاثیر دما و فشار است.

کنتورهای گاز انواع مختلفی دارد که بر اساس دما، فشار و مقدار گرمایش دسته بندی میشوند. یکی از انواع کنتورهای گاز کنتور های گاز دیافراگمی است. این کنتور تقریبا در تمام تاسیسات تجاری، صنعتی و مسکونی استفاده میشود. در کنتور های دیافراگمی محفظه هایی وجود دارد که دیافراگم های متحرک آن ها را احاطه میکنند.محفظه های کنتور دیافراگمی به صورت متناوب از گاز ها پر و خالی میشوند، و یک جریان مداوم ایجاد میکنند.

یک نوع کنتور گاز به نام کنتور گاز دوار وجود دارد که از دقت بسیار بالایی برخوردار است. این کنتور قادر به کنترل حجم  و فشار های بالاتر است. در کنتورهای چرخشی با هر بار چرخش مقدار مشخصی گاز در کنتور حرکت میکند.

نوعی دیگر از کنتور های گاز کنتور های گازی توربینی است. در کنتور گاز توربینی با تعیین سرعت گاز در حال حرکت، حجم گاز عبوری کنترل میشود. کنتور های توربینی در اندازه گیری دبی پایین محدود هستند. در این کنتور یک توربین داخلی کوچک نصب شده است. این توربین داخلی سرعت گاز را اندازه گیری میکند.

فروش کنتور توربینی

خرید اینترنتی کنتور گاز

نوعی دیگر کنتور گاز به نام کنتور اوریفیس دارای یک لوله مستقیم است. در کنتور گاز اوریفیس اختلاف فشار مورد استدلال قرار میگیرد. در این کنتور علاوه بر اختلاف فشار، باید فشار استاتیک گاز، چگالی، وسیکوزیته و دما مورد اندازه گیری واقع شود. سرویس دهی کنتور های اوریفیس آسان است و این کنتور ها هیچ قسمت متحرکی ندارند و به راحتی در صنعت به کار برده میشود.

کنتور های گازی التراسونیک از سایر کنتور های مکانیکی پیچیده ترند. این کنتور ها به پردازش سیگنال ها و قابلیت های محاسباتی میپردازند. کنتور اولتراسونیک سرعت حرکت صدا را در محیط گازی درون لوله اندازه گیری میکند. در کنتورهای اولتراسونیک حسگر هایی وجود دارد.

در این کنتور ها اختلاف بین سرعت بالادست و پایین دست مقایسه میشود. دستگاه های کنتور التراسونیک قیمت بالایی دارند و عملکرد بسیار خوبی دارند. کنتور التراسونیک برای اندازه گیری جریان گاز و مایع استفاده میشود.

فروش کنتور توربینی

کنتور توربینی چیست؟

کنتور های توربینی معمولا سرعت جریان حجمی را اندازه گیری میکنند. این کنتور ها جریان حجمی را در واحد های میلیمتری اندازه گیری میکنند. فلومترهای توربینی شبیه آسیاب بادی کار میکنند. در این کنتور ها به موازات جهت جریان یک روتور دارند که با محور تقارن میچرخد.

با چرخش توربین در کنتور های توربینی هر تیغه توربین از یک سنسور عبور میکند. برای تهیه سیکنال سنسور مورد استفاده میتواند از جنس یک آهنربا باشد. کنتور های توربینی برای اندازه گیری جریان سیالات با ویسکوزیته کم هستند.

در ادامه میخواهیم جریان آشفته در مقابل جریان لایه ای در کنتور های توربینی را بررسی کنیم. الگوهای جریان چند لایه مشابه پرتو نور از طریق لوله هایی به صورت منسجم حرکت میکنند. بین لایه های سیال هیچ تداخلی وجود ندارد و آنها به راحتی از کنار یکدیگر حرکت میکنند.

الگوهای جریان آشفته جریان های دایره ای مانند جریان های گردابی هستند که در نمودار به صورت یک سهمی ظاهر میشوند. پارامترهای مهم برای اندازه گیری جریان توربین شامل دامنه جریان سرعت، دامنه جریان حجمی، فشار کار، دمای سیال، قطر لوله و درجه ویسسکوزیته میشوند.

برای سفارش کنتور های دیافراگمی یا توربینی با مدیر فروش سایت در تماس باشید.