فروش اینترنتی کنتور گاز توربینی در سایز و کلاسهای مختلف در این سایت انجام میشود. برای آشنایی با انواع کنتور گاز و خصوصا کاربرد کنتور های توربینی مقاله زیر را مطالعه نمایید.

فروش کنتور گاز توربینی

فروش کنتور گاز

کنتور های گاز ابزاری مخصوص برای اندازه گیری جریان گاز عبوری میباشند. کنتور های گازی در مناطق مسکونی، تجاری و صنعتی نصب میشوند. اندازه گیری حجم گاز طبیعی و سرعت آن وظیفه کنتور های گازی میباشد.

اندازه گرفتن جریان گاز به مراتب از اندازه گیری مایعات سخت تر است. زیرا اندازه گیری جریان گاز بستگی به پارامتر هایی مانند دما و فشار دارد. البته کنتور های گازی وجود دارند که بدون اندازه گیری این دو پارامتر، سرعت گاز را گزارش میکنند.

اما برای اندازه گگیری دقیق جریان گاز، دما و فشار باید اندازه گیری و گزارش شوند. کنتور های گاز در اشکال و طراحی های متفاوتی تولید میشوند. نوع طراحی کنتور بستگی به دبی، نوع گاز عبوری و فاکتور های دیگری دارد.

قبل از سال 1970 کنتور های گاز، معمولا در خانه و یا محیط تجاری یا صنعتی نصب میشدند. اما در دهه های اخیر، نصب کنتور در خارج از خانه ها صورت میگیرد. البته هنوز در خانه های قدیمی کنتور ها درون خانه قرار دارند. در ادامه میخواهیم شما را با انواع کنتور گاز در بازار آنا کنیم.

فروش کنتور گاز توربینی

انواع کنتور گاز

کنتور گاز دیافراگمی نوعی کنتور گاز است که معمول ترین نوع کنتور میباشد. این نوع کنتور در بسیار از صنایع و مناطق مسکونی یافت میشود. کنتور دیافراگمی از چند محفظه و دیافراگم تشکیل شده است. درون این کنتور، جریان گاز به سمت محفظه ها هدایت شده و محفظه ها از گاز پر و خالی میشوند.

نوعی دیگر از کنتور، کنتور گاز روتاری یا چرخشی است. کنتور های چرخشی ابزار هایی دقیق هستند که دارای قابلیت اندازه گیری فشار و حجم بیشتری نسبت به کنتور های دیافراگمی میباشند. داخل کنتور های روتاری دو عدد روتور وجود دارد که مانند 8 میباشند و در تراز دقیقی میچرخند. با هر چرخش روتور ها، گاز درون کنتور به حرکت در می آید. حرکت چرخشی درون کنتور روتاری، عامل اصلی جریان گاز میباشد.

نوع دیگری از کنتور که در بازار موجود است کنتور گاز اوریفیس است. در این کنتور یک خط لوله مستقیم وجود دارد که تا حد زیادی روی جریان اثر گذار است. کنتور های اوریفیس به کنتور های دیفرانسیلی معروف هستند که میزان جریان گاز را محاسبه میکنند.

کنتور گاز آلتراسونیک یا فراصوتی، یک طراحی پیچیده تر نسبت به سایر کنتور های گاز دارد. این کنتور ها عمل پردازش دقیق سیگنال ها را برعهده دارند. کنتور های فراصوتی، سرعت حرکت گاز را با توجه به سرعت حرکت صوت در لوله گازی اندازه گرفته و گزارش میکنند.

کنتور های التراسونیک قیمت بالایی دارند اما در عوض عملکرد دقیق تر و بهتری دارند. از کنتور های آلتراسونیک در اندازه گیری گاز در دبی بالا و فشار بالا استفاده میشود.

کنتور های گاز دارای انواع نمایشگر میباشند. معروف ترین نمایشگر ها عقربه های چند گانه میباشند. البته نمایشگر های دیجیتال نیز در کنتور های گاز رایج هستند.

فروش کنتور گاز توربینی

خرید کنتور گاز توربینی

کنتور های گازی توربینی معمولا برای اندازه گیری جریان حجمی و سرعت آن استفاده میشوند. عملکرد کنتور های توربینی به آسیاب بادی شبیه است. در این کنتور گاز، یک توربین مستقر است که روی یک روتور قرار دارد و به موازات جهت جریان میچرخد. چیزی که باعث چرخش توربین در کنتور های توربینی میشود جریان سیال است.

کنتور های توربینی برای اندازه گیری سیال هایی با ویسکوزیته کم هستند. در کنتور های توربینی دو نوع جریان وجود دارد. جریان چند لایه و جریان آشفته. در جریان چند لایه هیچ تداخلی در میان لایه های سیال وجود ندارد.

برای سفارش کنتور توربینی یا سایر انواع کنتور با مدیر فروش  تماس بگیرید.