در این سایت فروش انواع کنتور های گازی و شیر های توپی صورت میگیرد. اگر راجع به کنتور های گاز و بال ولو ها دنبال اطلاعات هستید مقاله زیر را به شما پیشنهاد میکنیم.

فروش انواع کنتور

خرید کنتور گاز

کنتور های گاز ابزار های مخصوص اندازه گیری جریان گاز هستند. این کنتور ها حجم گاز طبیعی یا گاز مایع را اندازه گیری میکنند. کنتور گاز در ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی کاربرد دارد.

اندازه گرفتن حجم گاز ها نسبت به اندازه گیری حجم مایعات سخت تر میباشد. به این دلیل که حجم گاز ها تا حد زیادی به فشار و دمای آنها وابسته است. کنتور های گاز انواع مختلفی دارند. این وسیله به شکل های مختلفی طراحی میشود. نوع مدل کنتور بسته به دبی حجمی، جریان، نوع گاز عبوری و فاکتور های دیگر انتخاب میشود.

کنتور های گاز از دهه 1970 در داخل خانه ها قرار میگرفتند. اما در دهه های اخیر کنتور های گاز را در بیرون از خانه نصب میکنند.  در ادامه با انواع کنتور گاز آشنا میشوید.

خرید کنتور گاز

انواع کنتور گاز

یکی از انواع کنتور های گاز کنتور گاز دیافراگمی میباشد. این نوع کنتور معمولا به صورت متداول در صنعت دیده میشود. در این نوع کنتور دو عدد یا چند عدد محفظه وجود دارد. دیافراگم های متحرک بخش دیگری از کنتور گاز دیافراگمی هستند. وقتی جریان گاز در شیر های داخل کنتور هدایت میشود، محفظه ها به صورت متناوب از گاز پر و خالی میشوند.

کنتور گاز چرخشی یک نوع دیگر کنتور است که بسیار دقیق میباشد. این کنتور دارای قابلیت تحمل فشار بیشتری نسبت به کنتور های دیافراگمی میباشد. در این کنتور دو عدد پروانه یا پیستون وجود دارد که در تراز دقیقی میچرخند.

در کنتور روتوری روتور ها مقدار گاز مشخصی را در کنتور به حرکت در می آورند. در این کنتور حرکت چرخشی عنصر اصلی جریان است.

فروش شیر توپی

بال ولو ها

شیر های توپی از دسته ابزار آلات صنعتی هستند که برای تنظیم جریان و باز و بسته کردن جریان استفاده میشوند. بال ولو نام دیگر شیر های توپی است. شیر های توپی با یک حرکت چرخشی نود درجه باز و بسته میشوند. بال ولو ساختار بسیار محکم و مقاومی دارد.

شیر های توپی به سختی قابل تنظیم و کنترل هستند. این نوع شیر ها برای تعدیل جریان طراحی نشده اند. از شیر توپی نمیتوان برای مایعات و جامدات استفاده کرد. تمیز کردن شیر های توپی ممکن است دشوار باشد.

درون شیر های توپی یک توپ قرار دارد که این توپ دارای یک مجرا میباشد. زمانی که این مجرا کاملا بر انتهای دستگاه عمود باشد جریان مسدود میشود.

شیر های توپی از نظر عملکرد با شیر های دروازه ای تفاوت دارند. در شیر توپی از یک توپی برای باز و بسته کردن جریان استفاده میشود اما در شیر های دروازه ای دیسک ها این وظیفه را بر عهده دارند.

نوعی شیر به نام شیر های گلوب وجود دارد که نسبت به شیر های دروازه ای برای کنترل جریان دقیق تر هستند. اگر شیر های توپی برای مدت طولانی در حالت نیمه باز قرار بگیرند ممکن است خراب شوند.

خرید بال ولو

انواع شیر های توپی

یکی از انواع شیر های توپی شیر های توپی فلوتینگ میباشند. در این نوع  بال ولو توپ در مایع در حال جریان معلق است. طراحی شیر های توپی فلوتینگ سبک و اقتصادی است. در شیر های فلوتینگ امکان باز و بسته کردن دو طرفه جریان وجود دارد.

شیر های توپی ترونیون یکی دیگر از انواع بال ولو ها هستند. این نوع شیر ها بر خلاف شیر های توپی فلوتینگ محدودیت در اندازه ندارند. شیر های ترونیون دارای گشتاور کمتری نسبت به شیر های فلوتینگ هستند.

برای سفارش کنتور یا شیر توپی میتوانید با مدیر فروش این سایت در تماس باشید.