مرکز پترونامور به عرضه انواع شیر توپی گازی میپردازد. جهت اطلاع بیشتر از کاربرد های این وسیله و نحوه سفارش و تهیه آن با مقاله زیر همراه باشید.

خرید بال ولو گازی

خرید بال ولو گازی

شیر های توپی با نام شیر گازی یا بال ولو نیز شناخته میشوند. این وسیله جز شیر آلات صنعتی است که کاربرد بسیاری در صنعت دارد. از بال ولو ها برای قطع و وصل کردن جریان سیال استفاده میشود. شیر های توپی در صنعت پتروشیمی کاربرد های فراوانی دارند. یکی از مزایای شیر توپی این است که باعث باز و بسته شدن سریع جریان با یک حرکت چرخشی نود درجه میشود. در شیر های توپی میتوان به ساختار محکم شیر با وجود نیروی گشتاوری بالا اشاره کرد. شیر های توپی یک طراحی متراکم و کم حجم دارند این بر عکس شیر های دروازه ای و شیر های گیت میباشد.

یکی از معایب شیر های توپی در این است که از قابلیت تنظیم و کنترل سیال برخوردار نیستند. شیر های توپی تنها برای بسته بودن یا باز بودن شیر طراحی شده اند. اگر این شیر های در حالت نیمه باز قرار بگیرند، آسیب دیده و خراب میشوند. شیر های توپی برای تنظیم و تعدیل جریان ساخته نشده اند بلکه تنها مخصوص قطع کردن و وصل کردن جریان هستند. از بال ولو ها نمیتوان برای عبر سیال مایع یا جامد استفاده کرد. بنابراین شیر های توپی تنها برای عبور سیال گازی کاربرد دارند و به همین دلیل است که به آنها شیر های گازی نیز گفته میشود.

در شیر های توپی به جز مدل ورودی بالا، تمیز کردن محیط درونی شیر دشوار است. باز یا بسته بودن شیر گازی را میتوان با بررسی وضعیت اهرم تشخیص داد. اگر اهرم هم تراز لوله است شیر باز است و اگر اهرم بر لوله عمود باشد شیر بسته میباشد. اگر اهرم در هر وضعیت دیگری غیر از این بود، شیر در حالت نیمه باز قرار دارد.

قیمت بال ولو گازی

فروش شیر های توپی

شیر های توپی، دارای یک توپی میباشد. این توپی یک مجرا دارد که اگر این مجرا با دو انتهای شیر هم تراز باشد شیر باز است و اگر عمود بر دو انتهای شیر باشد، مسیر جریان بسته است. شیر توپی با شیر دروازه ی دارای تفاوت هایی میباشد. شیر توپی برای باز و بسته کردن جریان از یک توپی استفاده میکند. در حالی که در شیر دروازه ای از یک دیسک که بر روی سیت قرار گرفته برای قطع و وصل جریان سیال استفاده میکند. شیر های گلوب مخصوص تنظیم و تعدیل جریان هستند ولی شیر های توپی قادر به تعدیل جریان نیستند زیرا در حالت نیمه باز خراب میشوند.در ادامه به بررسی چند نوع از شیر های توپی میپردازیم.

شیر های توپی فلوتینگ یکی از متداول ترین نوع شیر های توپی در بازار هستند. در این نوع شیر ها توپی در داخل مایعی به حالت معلق است. طراحی شیر های توپی فلوتینگ سبک و اقتصادی است. یکی از معایبی که شیر های توپی فلوتینگ دارد محدودیت در اندازه است. شیر های فلوتینگ امکان باز و بسته کردن جریان را به صورت دو طرفه مهیا میکنند.شیر های توپی ترونیون نوعی دیگر از این شیر ها میباشد که بر عکس شیر های توپی فلوتینگ در وزن و اندازه محدودیتی ندارند. شیر های توپی ترونیون بر خلاف شیر های فلوتینگ از گشتاور کمتری برخوردار هستند و یکی از متداول ترین نوع این شیر ها، شیر های از جنس استلنس استیل میباشد.

شیر های توپی از نظر دسترسی به محیط درونی به دو نوع ورودی جانبی و ورودی بالایی میباشند. شیر های ورودی بالایی امکان دسترسی به توپی را از قسمت بالا و شیر های ورودی جانبی این امکان را از قسمت کناری خود میدهند. برای سفارش انواع شیر های توپی با مدیر فروش مرکز پترونامور در تماس باشید.