قیمت خرید بال ولو گازی یا شیر توپی گازی از مرکز تخصصی فروش انواع شیر آلات پترونامور قابل استعلام است. برای آشنایی بیشتر با بال ولو گازی و کاربرد آن در صنایع مختلف همچنین برای اطلاع از نحوه سفارش این محصول از مرکز فروش با مقاله زیر همراه باشید.

خرید شیر توپی

قیمت خرید بال ولو گازی

شیر های توپی یا بال ولو های گازی یکی از مهم ترین شیر آلات در صنایع مختلف از جمله صنعت پترونامور هستند. شیر های توپی یا بال ولو ها برای قطع و وصل کردن جریان انواع سیالات در صنعت کاربرد دارند. شیر های توپی دارای مزایا و معایبی هستند. یکی از مزایای شیر های توپی یا بال ولو ها با یک حرکت چرخشی نود درجه که به آن چرخش ربع گرد نیز گفته میشود جریان سیال را باز یا بسته میکند. از ساختار بسیار محکم شیر های توپی بدون نیاز به نیروی گشتاوری بالا میتوان اطمینان حاصل کرد. یکی از تفاوت هایی که شیر توپی یا بال ولو با شیر دروازه ای یا گیت ولو دارد، داشتن طراحی و ساختار متراکم و کم حجم است. شیر های توپی یا بال ولو ها تنها برای باز و بسته شدن مسیر جریان طراحی شده اند و نمیتوانند برای تنظیم یا تعدیل جریان به کار روند.

برای اطلاع از قیمت خرید بال ولو گازی با مدیر فروش در تماس باشید.

شیر های توپی تنها برای عبور سیالات گازی کاربرد دارند. شیر های توپی یا بال ولو ها برای عبور مایعات و جامدات مناسب نیستند، زیرا ممکن است ذرات آنها در دیواره ی شیر توپی رسوب کند و باعث اختلال در عملکرد شیر توپی میشود. شیرهای توپی تنها برای عبور سیالات گازی به کار برده میشوند به همین دلیل به آن  ها بال ولو گازی گفته میشود. اگر از شیر توپی برای تعدیل جریان یا تنظیم جریان استفاده شود شیر توپی آسیب دیده و تخریب میشود. تمیز کردن محیط داخلی شیر های توپی گازی ممکن است کمی دشوار باشد، به جز شیر های توپی ورودی بالا. شیر های توپی از نظر دسترسی به قسمت توپ داخلی شیر، به دو دسته ی شیر های توپی ورودی بالا و شیر های توپی ورودی جانبی تقسیم میشوند.

خرید شیر توپی

فروش اینترنتی شیر توپی

باز بودن، بسته بودن یا نیمه باز بودن شیر توپی یا بال ولو گازی را میتوان از روی وضعیت اهرم آن تشخیص داد. زمانی که اهرم شیر توپی همتراز لوله است شیر در حال باز قرار دارد و زمانی که اهرم عمود بر لوله است شیر توپی بسته میباشد. اگر اهرم در هر وضعیت دیگری غیر از این دو وضعیت قرار گرفته باشد، شیر توپی در حالت نیمه باز قرار دارد. اگر شیر توپی به مدت طولانی در حالت نیمه باز باشد آسیب میبیند. درون شیر های توپی یک عدد توپی قرار دارد که دارای یک مجرا است. زمانی که مجرا عمود بر دو انتهای لوله قرار بگیرد، شیر توپی بسته میشود و زمانی که مجرای توپی با دو انتهای لوله در یک راستا باشد، شیر توپی در حالت باز قرار میگیرد.

شیر توپی یا بال ولو، شیر کروی یا گلوب ولو و شیر دروازه ای یا گیت ولو هر سه در دسته ی شیر های گازی قرار میگیرند. اما این سه نوع شیر از نظر نوع عملکرد با یکدیگر متفاوت هستند. شیر توپی برای باز و بسته کردن جریان از یک توپی مجرا دار استفاده میکند. در حالی که در شیر های دروازه ای باز و بسته کردن جریان به کمک یک دیسک که روی سیت قرار گرفته انجام میشود. شیر های توپی تنها برای باز و بسته کردن جریان کاربرد دارند اما کاربرد اصلی شیر های گلوب علاوه بر باز و بسته کردن جریان، تعدیل و تنظیم جریال سیال میباشد.

فروش اینترنتی شیر توپی در مرکز پترونامور صورت میگیرد. برای سفارش با مدیر فروش در ارتباط باشید.