قیمت خرید شیر آلات صنعتی در مرکز تخصصی فروش انواع شیر آلات صنعتی پترونامور قابل استعلام است. برای آشنایی با  انواع شیر آلات صنعتی از جمله شیر گلوب، شیر دروازه ای و شیر توپی با مقاله زیر آشنا شوید.

فروش شیر دروازه ای

قیمت شیر دروازه ای

شیر دروازه ای که با نام گیت ولو نیز شناخته میشود، نوعی شیر گازی در صنعت است که برای باز و بسته کردن جریان سیال در خط لوله استفاده میشود. شیر دروازه ای یا گیت ولو با یک حرکت عمودی توسط قطعه ای به نام دیسک بسته یا باز میشود. شیر های دروازه ای به صورت دریچه های دو طرفه طراحی میشوند زیرا سیال ممکن است از هر جهتی جریان پیدا کند. شیر های دروازه ای یا گیت ولو ها، افت فشار کمتری نسبت به شیر های گلوب ایجاد میکنند.شیر های دروازه ای، انواع مختلفی دارد. شیر دروازه ای کست استیل یکی از انواع شیر های دروازه ای است که رایج ترین شیر دروازه ای مورد استفاده در صنعت میباشد. نوعی دیگر از شیر های دروازه ای شیر های فورج استیل میباشند که برای لوله کشی هایی که مجرای آنها کوچک است به کار میروند. شیر های بست فشار یک نوع دیگر از شیر های دروازه ای هستند که برای فشار های بسیار قوی به کار برده میشوند.

برای اطلاع از قیمت شیر دروازه ای با مدیر فروش در تماس باشید.

خرید شیر گلوب

فروش شیر گلوب

شیر های گلوب که با نام شیر های کروی نیز شناخته میشوند، یک نوع دیگر از شیر های گازی به کار رفته در صنعت هستند. شیر های کروی یا شیر های گلوب برای تنظیم یا قطع جریان سیال در لوله مورد استفاده قرار میگیرند. شیر گلوب ولو تا حدودی با شیر های توپی یا بال ولو ها و شیر های دروازه ای تفاوت دارد. عملکرد این نوع شیر گازی به گونه ای است که مخصوص تنظیم جریان سیال طراحی شده است در حالی که شیر توپی و شیر دروازه ای محدود به قطع و وصل جریان هستند. دلیل نام گذاری شیر های گلوب به شیر های کروی، کروی بودن طراح های اولیه ان شیر در بازار شیر آلات صنعتی بوده است. آنچه که در شیر های کروی جلوی جریان را میگیرد، قسمتی از شیر کروی به نام مغزی میباشد. مغزی شیر های گلوب حالت کروی ندارد، بلکه یا کاملا صاف، یا نیمه کروی یا مخروطی شکل است. شیر های کروی هنگام باز شدن، جریان سیال را بیشتر از شیر های توپی محدود میکنند. گلوب ولو ها از سه قسمت اصلی شامل درپوش محافظ، نشیمن و بدنه تشکیل شده اند.

فروش شیر گلوب در مرکز پترونامور انجام میشود. برای سفارش با مدیر فروش در تماس باشید.

خرید شیر توپی

خرید شیر توپی

شیر های توپی که با نام گلوب ولو نیز شناخته میشوند، یکی از مهم ترین شیر الات در صنعت میباشند که برای باز یا بسته کردن مسیر جریان سیال، در صنایع مختلف از جمله صنعت پتروشیمی استفاده میشود. شیر های توپی دارای مزایا و معایبی هستند. یکی از مزایای شیر های توپی باز و بسته شدن سریع شیر های توپی با یک چرخش نود درجه دسته شیر است. به همین علت شیر های توپی را در دست شیر های چرخش ربع گرد قرار داده اند، زیرا با یک چرخش نود درجه ای، شیر باز و بسته میشود. از شیر های توپی یا بال ولو ها نمیتوان برای عبور جریان سیالات جامد یا مایع استفاده کرد. زیرا ممکن است در دیواره ی شیر رسوب کند و در عملکرد شیر توپی اختلال ایجاد کند. تمیز کردن فضا درونی شیر های توپی به جز شیر های توپی ورودی بالا ممکن است دشوار باشد. باز یا بسته بودن شیر های توپی یا بال ولو ها را میتوان با بررسی وضعیت اهرم تشخیص داد. زمانی که اهرم شیر های توپی هم تراز لوله است شیر باز بوده و زمانی که اهرم عمود بر لوله است، شیر بسته است.

برای خرید شیر توپی با مدیر فروش مرکز پترونامور در تماس باشید.