برای اطلاع از قیمت شیر آلات صنعتی از جمله شیر توپی، شیر قطع کن و شیر گلوب و کاربرد آن ها در صنعت با مقاله زیر همراه باشید. سایت پترونامور مرکز فروش انواع شیر آلات صنعتی میباشد. شیر توپی، شیر گلوب و شیر ایمنی قطع کن سه دسته از شیر آلاتی هستند که در این مقاله مورد بررسی قرار میگیرد.

خرید شیر قطع کن

قیمت شیر ایمنی قطع کن

در تجهیزات فشار سیال باید ثابت و در میزان مشخصی نگه داشته شده باشد. این عمل کار رگلاتور است. هر گونه اختلال در فشار موجب آسیب دیدن رگلاتور و خراب شدن تجهیزات میشود. به همین منظور به تجهیزات ایمنی مثل شیر ایمنی قطع کن نیاز است. تجهیزات لازم برای حفاظت از سیال و ایمنی شامل دو مورد است: شیر اطمینان و شیر ایمنی قطع کن. زمانی که در رگلاتور فشار خط پایین به مرز بیست درصد رسید، شیر ایمنی قطع کن جریان را قطع میکند.

شیر ایمنی قطع کن که اتومات باشد، همواره در حال چک کردن فشار خط پایین رگلاتور میباشد. و با بستن شیر باعث قطع و بستن فوری جریان میشود. همچنین در موارد صنعتی مانند نیروگاه ها، پالایشگاه ها و … اگر فشار خط پایین رگلاتور  و فشار شبکه توزیع سیال  کاهش یابد، باز هم امکان تضعیف عملکرد تجهیزات و آسیب زدن به آنها وجود دارد. در این جا نیز شیر ایمنی قطع کن برای حل مشکل مورد استفاده قرار میگیرد. در واقع کاربرد شیر ایمنی در این است که اگر در تجهیزات فشار بسیار زیاد یا بسیار کم باشد و امکان آسیب به تجهیزات وجود داشته باشد شیر ایمنی قبل از این اتفاق جریان را قطع میکند.

اجزای یک شیر ایمنی قطع کن عبارتند از: پین ریست کننده، کانکشن برای اتصال پایین دست به رگولاتور، کانکشن برای اتصال خارجی درز در صورت ضرورت، کلاهک ضد غبار، دیافراگم اطمینان، سرپیچ آلومینیومی، مسدود کننده، واشر آب بندی، بدنه شیر، دستگیره محافظ. شیر قطع کن را بر اساس یک سری فاکتور ها انتخاب میکنند که عبارتند از: دامنه، محیط و دما، موقعیت و نوع پورت، اندازه پورت، فشار، اندازه و وزن.

خرید شیر گلوب

خرید اینترنتی شیر گلوب

شیر گلوب یا شیر کروی معمولا برای تنظیم یا توقف جریان در لوله ها کاربرد دارد. شیر گلوب از نظر عملکرد با شیر توپی و شیر دروازه ای تفاوت دارد. شیر گلوب به طور خاصی برای تنظیم جریان سیال طراح شده است. و بر خلاف شیر های دروازه ای و بال ولو ها محدود به باز و بسته کردن جریان نمیباشد. به شیر های گلوب شیر های کروی میگویند زیرا نمونه های اولیه آن ها به شکل کروی بوده است.

مغزی داخلی شیر های گلوب مانند شیر های توپی کروی شکل نیست. بلکه به طور معمول صاف یا نیمه کروی یا مخروطی شکل است. شیر های گلوب یا همان شیر های کروی از سه قسمت بدنه، نشیمن، و درپوش محافظ تشکیل شده است. از شیر های گلوب در تصفیه آب های فاضلاب صنعتی، نیروگاه ها و کارخانجات صنعتی استفاده میشود.

فروش شیر توپی

فروش اینترنتی شیر توپی

شیر توپی با نام بال ولو گازی یا شیر گازی نیز شناخته میشود. شیر های توپی یا بال ولو ها یکی از مهم ترین شیر آلات صنعتی میباشند. این وسیله برای باز و بسته کردن و قطع و وصل کردن جریان سیال کاربرد دارد. یکی از مزایای شیر توپی در این است که با یک چرخش نود درجه دسته باز یا بسته میشوند. این گونه شیر آلات استحکام بالایی دارند. یکی از تفاوت هایی که شیر توپی با شیر دروازه ای و شیر گلوب دارد، طراحی متراکم و مناسب آن است.

حال میخواهیم به معایبی که یک شیر توپی میتواند داشته باشد بپردازیم. شیر های توپی یا بال ولو ها قابلیت تنظیم و کنترل جریان را ندارند و نمیتوانند جریان را تعدیل کنند. شیر های توپی تنها میتوانند جریان را به طور کامل قطع یا وصل کنند. اگر به هر دلیلی شیر توپی در حالت نیمه باز قرار گیرد مجب فرسایش و خرابی شیر میشود. از شیر های توپی نمیتوان برای سیالات مایع و جامد استفاده کرد. زیرا باعث رسوب و نشت دریچه شیر میشود. شیر های توپی برای گاز ها بسیار کاربرد دارند به همین دلیل به آن ها شیر گازی گفته میشود.

برای سفارش این سه نوع شیر صنعتی با ما در مرکز پترونامور در تماس باشید.