خرید آنلاین شیر های توپی یا بال ولو گازی در این سایت امکان پذیر میباشد. در این متن میخواهیم شما را با شیر توپی و انواع آن آشنا نماییم.

خرید بال ولو گازی

قیمت شیر های توپی

در ساختمان شیر های گازی یک بخش به نام توپی وجود دارد این توپی دارای یک مجرا میباشد که جهت قرار گرفتن آن بسته یا باز بودن مسیر جریان در شیر را مشخص میکند.

شیر های توپی به شیر های گازی نیز معروف هستند زیرا از آنها برای عبور جریان گاز بیشتر استفاده میشود. بال ولو ها انواع مختلفی دارند، که عبارتند از شیر توپی استلنس استیل، شیر توپی پلیمری، شیر توپی استیل، شیر توپی فولادی، شیر توپی بخار و شیر توپی ربع گرد.

تا زمانی که دسته بال ولو به اندازه نود درجه نچرخد شیر عمل نمیکند. توپی بال ولو ها معمولا ترکیبی از چند فلز است. در صورتی که این شیر آلات فاقد روکش باشند جنس توپی آن ها از فولاد خواهد بود. شیر های توپی زمانی عمل میکنند که دسته آنها به اندازه نود درجه بچرخد.

یکی از مزایای شیر های توپی گازی یکپارچه بودن قطعات آنها میباشد. علاوه بر آن بال ولو ها به روانکاری نیاز ندارند.  همچنین به سرعت باز و بسته میشوند.بال ولو ها قیمت پایین تری نسبت به انواع شیر آلات دارند در عوض عملکرد بهتری دارند.

عملکرد شیر های توپی با شیر های دروازه ای تفاوت دارد. در شیر های توپی، بخش کروی شکل شیر و مجرای  آن برای باز و بسته کردن جریان استفاده میشود در حالی که در شیر های دروازه ای برای قطع و وصل شدن جریان از دیسک استفاده میشود.

نوعی شیر به نام شیر گلوب وجود دارد که میخواهیم آن را نیز با شیر توپی مقایسه نماییم. شیر های گلوب در مقایسه با شیر های توپی در کنترل جریان ذقیق تر عمل میکنند. شیر های گلوب اگر در مدت زمان طولانی شیر گلوب در حالت نیمه باز قرار بگیرد مشکلی در شیر ایجاد نمیشود اما اگر شیر های توپی در مدت طولانی در حالت نیمه باز قرار گیرند آسیب دیده و خراب میشوند.

خرید بال ولو گازی

خرید آنلاین بال ولو گازی

نوعی از شیر های توپی به نام شیر های توپی فلوتینگ وجود دارد که در آنها یک کره در جریان سیال معلق است. این شیر با حرکت ربع گرد باز یا بسته میشود. طراحی شیر های فلوتینگ سبک و اقتصادی میباشد. شیر های فلوتینگ مقاومت و عملکرد ایمن و مناسبی دارند.

شیر های توپی ترونیون نوعی دیگر از بال ولو ها میباشند. این نوع شیر های توپی در مقایسه با شیر های توپی فلوتینگ قابل طراحی در اندازه های بزرگ هستند. شیر های ترونیون در مقایسه با شیر های فلوتینگ همچنین دارای گشتاور کمتری میباشد. این شیر ها از نظر اقتصادی به صرفه هستند.

در این بند میخواهیم تفاوت بین ورودی جانبی و وردی بالایی در یک شیر توپی را برای شما عزیزان بیان کنیم. شیر های دارای ورودی بالا دارای امکان دسترسی آسانتر و سریعتر به قسمت توپی را دارند. شیر های ورودی بالا بدنه ای از جنس کست استیل است در حالی که بدنه ی شیر های ورودی جانبی دارای بدنه ای از جنس فورج استیل میباشد.

شیر های توپی ورودی جانبی دارای طراحی دو تکه یا سه تکه میباشند. این در حالی است که شیر های ورودی بالا بدنه ای یکپارچه دارند. ساختن و طراحی شیر های ورودی جانبی نسبت به شیر های توپی ورودی بالایی آسانتر است. شیر های ورودی بالایی گرانتر از شیر های دو تکه یا سه تکه است و این به دلیل مدت زمان طولانی که ریخته گری آن دارد میباشد.

برای سفارش و تهیه شیر های توپی میتوانید با مدیر فروش سایت در تماس باشید.