قیمت کنتور گاز توربینی 3 اینچ کلاس 150 و 300 در این سایت قابل استعلام است. جهت آشنایی بیشتر با کنتور گاز و کنتور گاز توربینی مقاله زیر را به شما عزیزان پشنهاد میکنیم.

قیمت کنتور توربینی

قیمت کنتور گاز توربینی

کنتور گاز یک دستگاه جریان سنج اختصاصی است. این کنتور حجم گاز های عبوری از خود را اندازه گیری میکند. کنتور های گاز در مکان های مسکونی، ساختمان های تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند. اندازه گیری سرعت حجمی گاز ها دشوار تر از سایر سیالات است.

کنتور های گاز در دسته های مختلفی تولید میشوند. تفاوت این کنتور ها در دامنه جریان، نوع گاز میزان جریان حجمی گاز و عوامل دیگر بستگی دارد. در ادامه با انواع کنتور های گاز آشنا میشوید.

یکی از انواع کنتور های گاز کنتور گاز دیافراگمی است. یکی از متداول ترین کنتور های گازی کنتور های دیافراگمی هستند. کنتور های دیافراگمی در همه تاسیسات تجاری، صنعتی و مسکونی دیده میشود. در کنتور دیافراگمی دو یا چند محفظه وجود دارد که تشکیل شده از دیافراگم های متحرک هستند.

با جریان یافتن گاز در کنتور دیافراگمی محفظه ها به طور تناوب از گاز پر و خالی میشوند. این عملکرد یک جریان مداوم تولید میکند.

کنتور گازی چرخشی یا دوار نوعی دیگر از کنتور های گازی میباشد. این نوع کنتور ها قادر به تحمل فشار، حجم و دمای بالاتری نسبت به کنتور های دیافراگمی میباشند. داخل کنتور های گازی چرخشی دو لوب به همراه روتور ها یا پیستون در یک تراز قرار دارند. با هر بار چرخش این قسمت ها مقداری گاز را در کنتور حرکت میدهند.

قیمت کنتور توربینی

خرید کنتور گاز

نوعی دیگر از کنتور های گازی کنتور گاز اوریفیس است. این کنتور ها نوعی کنتور دیفرانسیل هستند که که اختلاف فشار را اندازه گیری میکند. برای اندازه گیری دقیق سیال در کنتور های اوریفیس میزان چگالی، فشار گاز، ویسکوزیته و دما باید دقیق اندازه گیری کند. کنتور های اوریفیسس سرویس دهی آسانی دارد به همین دلیل کاربرد های صنعتی به راحتی مورد استفاده قرار میگیرد.

کنتور گاز اولتراسونیک کنتور هایی پیچیده تر از کنتور های مکانیکی هستند. این کنتور ها سیگنال ها را پرازش میکنند و قابلیت محاسباتی بالایی دارند. کنتور گاز التراسونیک با اندازه گیری سرعت صدا سرعت گاز را اندازه گیری میکند. این کنتور برای اندازه گیری حجم گاز خشک مانند ازت یا گاز طبیعی، هوای فشرده و بخار به کار میرود. امکان اندازه گیری جریان مایعات نیز برای کنتور های گاز التراسونیک وجود دارد.

قیمت کنتور توربینی

فروش کنتور توربینی

در این قسمت مقاله میخواهیم شما را با کنتور گازی توربینی آشنا کنیم. این نوع کنتور با تعیین سرعت گاز در حال حرکت در کنتور حجم گاز را اندازه گیری میکند. در این کنتور یک توربین کوچک داخلی نصب است که با چرخش آن سرعت گاز اندازه گیری میشود. کنتور های گازی توربینی در اندازه گیری دبی پایین محدود هستند.

کنتور های توربینی معمولا شبیه آسیاب بادی کار میکنند. این کنتور ها میزان جریان را در واحد های میلیمتری اندازه گیری میکنند. سرعت چرخش پره های توربین متناسب با میزان جریان حجمی است. کنتور های توربینی مناسب برای اندازه گیری سیالات تمیز با ویسکوزیته کم هستند.

دو نوع جریان در کنتور های توربینی وجود دارد که در مقابل هم عمل میکنند. جریان آشفته در مقابل جریان لایه ای. جریان آشفته دارای الگوهای دایره ای شکل جریان است. در الگوی جریان لایه ای هیچ تداخلی بین لایه های سیال وجود ندارد و لایه ها به صورت موازی از یکدیگر حرکت میکنند.

در این سایت شما عزیزان میتوانید برای سفارش کنتور توربینی با مدیر فروش سایت در ارتباط باشید.