قیمت خرید کنتور گاز توربینی چقدر است؟ کنتور گاز چیست و چه کاربردی دارد؟ برای اطلاع از ماهیت و کاربرد های کنتور گاز و سفارش کنتور مقاله زیر را مطالعه نمایید.

قیمت خرید کنتور توربینی

کنتور گاز چیست؟

کنتور گاز یک وسیله برای اندازه گیری جریان است. این وسیله جریان گاز و یا سیالات دیگر را با دقت بالایی اندازه میگیرد. کنتور های گازی در ساختمان های مسکونی، بازرگانی و صنعتی به کار برده میشوند. اندازه گیری حجم گاز عبوری سخت تر از اندازه گیری جریان سیالات یا مایعات میباشد. زیرا اندازه گیری حجم گاز عبوری واببسته به دما و فشار است.

کنتور گاز حجم گاز را بدون در نظر گرفتن مقدار فشار اندازه میگیرد. کنتور گاز در مدل های مختلفی تولید میشود. مدل انتخابی کنتور بستگی به مقدار جریان، نوع گاز مورد اندازه گیری و فاکتور های دیگر دارد.

در اوایل دهه 1970 کنتور های گاز در هوای سرد معمولا در خانه قرار میگرفتند. اما امروزه بیشتر کنتور ها در بیرون از خانه ها قرار میگیرند اما در خانه های قدیمی کنتور ها هنوز در داخل خانه هستند.

قیمت خرید کنتور توربینی

انواع کنتور گاز

یکی از انواع کنتور گاز کنتور گاز کوریلیس میباشد. کنتور های گازی کوریلیس هم برای مایعات و هم برای گاز ها مورد استفاده میباشند. کنتور کوریلیس چگالی جریان گاز را در زمان واقعی اندازه میگیرد. این کنتور دارای بالاترین دقت در اندازه گیری جریان جرمی را دارد. کنتور های گازی دارای نمایشگر های مختلفی میباشند. نمایشگر های رایج نمایشگر های عقربه ای میباشد. سایر انواع نمایشگر نمایشگرهای دیجیتال و نمایشگر های رویت از راه دور است.

یک کنتور گاز باید بتواند به دقت میزان گز مصرفی را اندازه گیری کند.باید در انتخاب محلی که کنتور در آن نصب میشود دقت کرد.

کنتور گاز آلتراسونیک یا فراصوتی یکی از کنتور های پیچیده میباشد که سیگنال ها را به صورت دقیق پردازش و محاسبه میکنند. این کنتور ها سرعت حرکت گاز را با اندازه گیری سرعت صوت اندازه گیری میکند. اندازه گیری سرعت گاز با محاسبه سرعت در مسیر بالا و مسیر پایین و تفاوت این دو سرعت انجام میشود. این کنتور ها گران قیمت تر هستند اما در عوض عملکرد و دقت بالاتری دارند.

امکان خرابی کنتور فراصوتی نسبت به سایر کنتورها بیشتر است.

یکی دیگر از انواع کنتور نوع توربینی آن میباشد که در ادامه میخواهیم در رابطه با این نوع کنتور صحبت کنیم. کنتور گاز توربینی از طریق حجم گاز عبوری از کنتور سرعت آن را اندازه گیری میکند.

قیمت خرید کنتور توربینی

کنتور گاز توربینی

در این نوع کنتور یک نوع توربین کوچک قرار دارد که شرایط جریانی را اندازه گیری میکند. این کنتور ها دارای محدودیت هایی در اندازه گیری دبی های کم دارند. کنتور های توربینی برای اندازه گیری سرعت جریان حجمی مورد استفاده قرار میگیرند. این کنتورها میزان جریان را در واحد های جریان حجمی اندازه گیری میکنند.

کارکرد کنتور های توربینی به آسیاب های بادی شبیه است. کنتور های توربینی برای اندازه گیری گاز و مایعات با ویسکوزیته کم هستند. برای اندازه گیری جریان توسط کنتور های توربین پارامتر هایی وجود دارد که شامل محدوده جریان سرعت، فشار کار، دامنه جریان، دمای سیال، قطر لوله و ویسکوزیته است.

دامنه جریان سرعت فقط برای کنتور های توربینی اندازه گیری میشود که سرعت سیال با اندازه گیری مسافت طی شده در واحد زمان اندازه گیری میشود. جریان حجمی با اندازه گیری میزان مایعی است که در هر واحد از زمان انجام میشود.

فشار کار حداکثر فشار هر سیالی است که کنتور میتواند تحمل کند. حداکثر دما نیز بیشترین دمای قابل تحمل برای سیال است.

در این سایت شما عزیزان میتوانید با مدیر فروش در ارتباط بوده و کنتور مورد نظرتان را  سفارش دهید.