عرضه انواع شیر های توپی درجه یک در این سایت انجام میشود. برای اطلاع از کارکرد شیر های توپی و ساختمان و طراحی های مختلف آنها و نیز سفارش شیر توپی با مقاله زیر همراه باشید.

قیمت بال ولو گازی

قیمت شیر توپی

شیر های توپی که با نام بالو ولو ها نیز شناخته میشوند، ابزاری برای باز و بسته کردن جریان سیال عبوری از خود میباشند. بال ولو ها شیر های دو طرفه هستند که که از یک توپی کروی سوراخ تشکیل شده اند. روزنه ی موجود در این بخش کروی شیر های توپی زمانی که در مسیر جریان قرار میگیرد شیر باز شده و زمانی که در زاویه نود درجه قرار دارد شیر بسته است.

شیر های توپی دارای یک دسته میباشند که وقتی شیر باز است با صورت موازی با جهت جریان است و زمانی که عمود بر جهت جریان است شیر بسته میباشد. نامگذاری شیر های توپی به دلیل مکانیزم باز و بسته شدن شیر با کمک همین توپی است. بال ولو ها به دلیل مکانیزمی که دارند بیشتر برای خطوط گاز کاربرد دارند. به همین علت به شیر های توپی شیر های گازی نیز گفته میشود.

بال ولو ها طول عمر بالایی دارند. این شیر ها به دلیل راحت بودن باز و بسته شدن به شیر های دروازه ای ترجیح داده میشوند. کاربرد شیر های توپی و قابلیت تعمیر آن ها باعث شده تا در صنعت به طور گسترده ای از آن ها استفاده شود. بدنه شیر های توپی یا بال ولو ها میتواند از جنس متال باشد. البته نوعی شیر توپی مقاوم تر در بازار وجود دارد که جنس بدنه آن از کروم است.

قیمت بال ولو گازی

خرید بال ولو گازی

بال ولو ها در طراحی های مختلفی تولید میشوند. شیر های توپی از نظر طراحی بدنه به شیر های انشعابی، یک تکه، سه تکه، ورودی بالا و جوشی تقسیم میشوند. بال ولو های یک تکه بدنه یکپارچه ای دارند و قیمتشان ارزان تر است اما قابل تعمیر نیستند. بال ولو های دو تکه معمولا قابلیت تعمیر دارند. شیر های توپی سه تکه به راحتی قاب تمیز کردن هستند.

بال ولو ها نسبت به بقیه شیر های موجود در بازار دارای آب بندی بسیار خوبی هستند و نیازی به روانکاری ندارند. سرعت این شیر ها در باز و بسته شدن بسیار بالا میباشد و نصب و بهره برداری از آن ها آسان است. این شیر ها همچنین دارایی گشتاور پایین هستند. یکی از مشکلاتی که شیر های توپی دارند اغتشاش جریان هنگام نیمه باز بودن شیر است.

یکی از تفاوت های شیر توپی با شیر دروازه ای نحوه باز و بسته کردن جریان است. قطع و وصل جریان در شیر توپی به وسیله توپ درون شیر صورت میگیرد در حالی که در شیر دروازه ای این عملیات به کمک دو دیسک صورت میگیرد. شیر های توپی به اندازه شیر های گلوب در کنترل جریان دقیق نیستند.

قیمت بال ولو گازی

انواع شیر های توپی

نوعی شیر توپی به نام شیر فلوتینگ وجود دارد که درون آن، بخش توپی در مایعی شناور است. شیر های فلوتینگ از نظر طراحی سبک و اقتصادی هستند و جریان را به صورت دو طرفه باز و بسته میکنند. شیر توپی ترونیون یک مزیت نسبت به شیر های فلوتینگ دارد و آن تولید شیر در اندازه های بزرگ است.

شیر های ترونیون همچنین دارای گشتاور کمتری نسبت به شیر های فلوتینگ است. شیر های توپی در دو نوع ورودی جانبی و ورودی بالایی طراحی میشوند. شیر های توپی ورودی بالا امکان دسترسی آسانی به بخش توپی دارند. شیر های ورودی بالا بدنه یکپارچه دارند اما شیر های ورودی جانبی بدنه دو یا سه تکه دارند.

شیرهای ورودی بالا از شیر های ورودی جانبی گرانتر هستند. برای سفارش شیر توپی گازی با مدیر فروش در تماس باشید.