عرضه کنتور های گازی استاندارد با کیفیت عالی در این سایت به صورت غیر حضوری انجام میشود. برای آشنایی بیشتر با کنتور های گازی و نحوه کارکرد آنها مقاله زیر را تقدیم حضورتان میکنیم.

عرضه کنتور های گازی

کنتور گاز چیست؟

کنتور گاز به صورت تخصصی جریان را اندازه گیری میکند و مخصوص اندازه گیری حجم گاز های سوختی است. این کنتور ها در مجتمع های تجاری و ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار میگیرد.حجم اندازه گیری شده ی گاز تحت تاثیر دما و فشار است بنابراین اندازه گیری آن دشوار تر از اندازه گیری حجم مایعات است.

کنتور های گاز حجم گاز عبوری را اندازه گیری میکنند. در این کنتور ها مقدار حجم گاز عبوری از یک متر اندازه گیری میشود. کنتور های گاز در بازار انواع مختلفی دارند. آنها بر اساس دامنه جریان، نوع گاز و سایر عوامل انواع مختلفی دارند.

عرضه کنتور های گازی

انواع کنتور های گاز

یکی از انواع کنتور های گاز کنتور گاز دیافراگمی است. کنتور های گازی دیافراگمی یکی از متداول ترین نوع کنتور های گازی هستند. کنتور های دیافراگمی در تاسیسات تجاری، صنعتی و مسکونی استفاده میشوند. کنتور دیافراگمی از دیافراگم هایی تشکیل میشود که متحرک هستند. در کنتور های گازی یک جریان مداوم از گاز وجود دارد. زمانی که دیافراگم ها منقبض و منبسط میشوند، اهرم ها حرکت خطی دیافراگم ها را به حرکت چرخشی تبدیل میکنند.

این حرکت چرخشی به عنوان عنصر اصلی جریان به حساب می آید.

نوعی دیگر از کنتور های گاز کنتور گاز چرخشی یا دوار است. این نوع کنتور نسبت به کنتور های دیافراگمی از دقت اندازه گیری بیشتری برخوردار است. در این کنتور روتور هایی وجود دارند که که به عنوان پروانه یا پیستون نیز شناخته مییشوند. پیستون ها مقدار مشخصی گاز را با هر بار چرخش از طریق کنتور حرکت میدهند.

کنتور گاز توربینی یک نوع دیگر کنتور است. این کنتور ها حجم گاز را با اندازه گیری سرعت حرکت گاز در کنتور اندازه گیری میکنند. در کنتور های توربینی یک توربین کوچک به اندازه گیری سرعت گاز میپردازد. علت نام گذاری کنتور های توربینی نیز فعالت یک توربین کوچک درون آن هاست. کنتور های توربینی در اندازه گیری جریان گاز در دبی پایین محدود هستند.

نوع دیگر از کنتور های گازی کنتور اوریفیس است. این کنتور بر جریان تاثیری غیر مستقیم میگذارد. این کنتور نسبت به همتایان خود پیچیده تر است و اتفاقا دقت بالاتری در اندازه گیری دارد. کنتور های اوریفیس در صنعت کاربرد بیشتری دارند. سرویس دهی کنتور های اوریفیس آسان است.

عرضه کنتور های گازی

کنتور های کوریولیس

کنتور های کوریولیس معمولا شامل یک یا چند قطعه لوله با مقطع های محوری جا به جا شده است. این لوله ها با لرزش در فرکانس تشدید میشوند. کنتور های کوریولیس تنها برای مایعات و گاز ها میباشد. کنتور های کوریلیوس چگالی جریان گاز را در زمان واقعی اندازه گیری میکنند. این کنتور ها توانایی منحصر به فردی را در خروجی جریان جرمی دارند.

نمایشگر های کنتور مانند خود کنتور ها انواع مختلفی دارند. محبوب ترین نوع نمایشگر کنتور، نمایشگر قرائت از راه دور میباشد. از انواع دیگر نماییشگر ها میتوان به نمایشگر عقربه ای، نمایشگر دیجیتال و نمایشگر آنالوگ اشاره کرد.

عرضه کنتور های گازی

شمارشگر کنتور گاز

کنتور های گاز همیشه دارای یک نمایشگر هستند. متداول ترین نمایشگر در کنتور های گاز نوع نمایشگر آنالوگ است. البته در سال 99 دستور داده شد که نمایشگر ها همگی دیحیتالی شوند.

کنتور های اوریفیس استفاده گسترده ای دارند و یکی از مدل های رایج کاربردی میباشند. در این کنتور ها ویژگی های جریان، از طریق یک کنتور خروجی از نزدیک مورد بررسی قرار میگیرد.

برای سفارش انواع کنتور های گازی و اطلاع از قیمت آنها میتوانید با مدیر فروش در تماس باشید.

در این سایت میتوانید با کمک مدیر فروش کنتور مورد نظر خود را خریداری نمایید.