شرکت پترونامور مرکز فروش انواع شیر های دروازه ای و شیر های گلوب میباشد. جهت آشنایی با شیر گلوب و شیر دروازه ای و کاربرد آنها در صنعت مقاله زیر را مطالعه نمایید.

فروش شیر دروازه ای

خرید اینترنتی گلوب ولو

به شیر گلوب، شیر کروی یا گلوب ولو نیز گفته میشود. این شیر معمولا جهت تنظیم یا بسته شدن مسیر جریان سیالات که در لوله ها در حال عبور هستند کاربرد دارند. گلوب ولو ها از نظر نحوه عملکرد با شیر توپی یا شیر دروازه ای متفاوت هستند. شیر های کروی به طور اختصاصی برای تنظیم جریان طراحی شده اند. این شیر ها به قطع و وصل جریان محدود نیستند. نام گذاری شیر های کروی به این دلیل بود که نسخه قدیمی آن ها شبیه کره بوده است.

مغزی درون گلوب ولو ها کروی نیست بلکه نیمه کروی یا مخروطی شکل است. گلوب ولو ها بیشتر از سایر شیر های گازی جریان را متوقف و محدود میکنند. شیر های کروی به گونه ای طراحی شده اند که از یک بدنه، نشیمن و دیسک و محور و در پوش محافظ تشکیل شده است. در گلوب ولو ها دیسک آب بندی معمولا مخروط شکل است تا از برقراری مناسب تماس بین سیت و دیسک اطمینان حاصل شود. اما در برخی مدلها نیز ز دیسک های صاف استفاده میشود. در شیر های کروی معمولا جهت جریان به سمت محور شیر است.

در برخی از مدل های شیر گلوب عنصر آب بند ممکن است با چندین چرخش باز شوند تا جریان باز یا بسته شود. در برخی از مدل ها نیز با چرخش زیاد محور مسیر جریان باز شود و جریان تنظیم شده تری از لوله ها عبور میکند. از شیر های کروی یا گلوب ولو ها در تصفیه فاضلاب های صنعتی ، کارخانجات فرآوری و نیروگاه ها برای قطع و وصل و یا تنظیم جریان استفاده میشود. جنس بدنه ی شیر های گلوب از جنس چدن، برنز، برنج و استیل است. شیر استیل برای فشار های بالا استفاده میشود و مناسب تر است.

فروش شیر گلوب

قیمت شیر دروازه ای

شیر های دروازه ای گونه ای از شیر ها هستند که در دسته شیر های صنعتی قرار دارند و برای باز و بسته کردن جریان سیال در یک خط لوله  استفاده میشود. شیر های دروازه ای با حرکت یک دیسک باز یا بسته میشوند. رایج ترین نوع شیر دروازه ای کست استیل میباشد. کست استیل از استیل ضد زنگ ساخته شده است. نوعی دیگر از شیر های دروازه ای شیری به نام فورج استیل وجود درد. این نوع گلوب ولو برای لوله کشی های مجرای کوچک استفاده میشود.

شیر دروازه ای چاقویی نیز نوعی شیر است که در ابتدا در صنعت خمیر کردن کاغذ معرفی شد، این نوع از شیر های دروازه ای به هیچ عنوان نباید برای تعدیل و تنظیم جریان مورد استفاده قرار گیرند. زیرا سبب ساییدگی دیسک میشود. شیر های چاقویی مانند همه ی شیر های دروازه ای قط برای باز و بسته شدن جریان کاربرد دارند نه تنظیم و تعدیل جریان. شیر های استاندارد دو طرفه هستند اما شیر های چاقویی یک طرفه است.

نوع چاقویی شیر های دروازه ای سبک تر است و همچنین ارزان تر است. شیر های استاندارد یک بسته بندی با حلقه v شکل دارند که باعث میشود شافت متصل به دروازه به خوبی مهر و موم شود. اما نوع چاقویی بسته بندی غده ای شکل دارد که به اطراف دروازه متصل است. شیر های چاقویی خود طراحی های مختلفی دارند مثل شیر سیت نرم، شیر سیت فلزی و انواع شیر کشویی و کلاهکی.

مرکز پترونامور عرضه کننده شیر های دروازه ای و شیر های گلوب با ضمانت کیفیت و گارانتی میباشد. برای اطلاع از قیمت و سفارش ابزار با مدیر فروش در تماس باشید.